Grzejniki hybrydowe

Grzejniki hybrydowe

W naszym kraju sezon grzewczy trwa wyjątkowo długo. Nawet jeśli jesień i wczesna wiosna są stosunkowo ciepłe, to i tak nocami musimy się dogrzewać. Nic więc dziwnego, że wciąż poszukiwane są rozwiązania, które zapewniłyby nam komfort cieplny, a jednocześnie spowodowały obniżenie rachunków ekonomicznych. Wydaje się, że takim rozwiązaniem mogą być w najbliższej przyszłości grzejniki hybrydowe – idealne połączenie ekonomii, ekologii i elegancji. 

Jak działają 

Konstruktorzy połączyli tu rozwiązania technologiczne konwekcyjne i ogrzewanie podczerwienią. Co szczególnie cieszy, nowoczesny wygląd grzejników idealnie wpisuje się w wygląd najbardziej nawet wymagających wnętrz. Grzejniki hybrydowe są tak skonstruowane, że bardzo szybko otrzymujemy komfort cieplny, nawet w niedogrzanych pomieszczeniach.

Przy rozwiązaniach tradycyjnych ten proces trwa zdecydowanie dłużej i naraża nas na większe wydatki. Nie tworzą się tradycyjne warstwy powietrza (wznoszące się i opadające), dzięki temu temperatura jest taka sama w różnych punktach pomieszczenia. Różnica (1 stopień Celsjusza) może dotyczyć tylko temperatury między sufitem i podłogą. Moc grzewcza jest idealnie dostosowana do tej, którą ustaliliśmy. W grzejnikach funkcjonują termostaty, wybierające element grzewczy. Najczęściej jest to panel zewnętrzny funkcjonujący na podczerwień. Ekonomia w przypadku tego typu grzejników jest priorytetem. Wszystko tak funkcjonuje, by nasze rachunki były jak najniższe, a jednocześnie, by komfort ciepła był zachowany.  

Nowoczesne rozwiązania 

W przypadku tradycyjnych grzejników pewne czynności musimy wykonywać samodzielnie. Grzejniki hybrydowe są tak zaprogramowane, by ingerencja człowieka była ograniczona do minimum. Przykładem może być sytuacja, kiedy otwierając okno wietrzymy pomieszczenie. Nie zawsze wtedy pamiętamy, by przykręcić termostat. Rozwiązania hybrydowe powodują, że grzejnik automatycznie przełącza się w tryb czuwania, co pozwala oszczędzać energię. 

Czujnik czuwania idealnie sprawdza się też w innych sytuacjach. Działając na podczerwień rozpoznaje obecność osób w pomieszczeniu i błyskawicznie dostosowuje temperaturę do wymaganej. Przełącza się w tryb czuwania, kiedy pomieszczenie jest puste. Czynność jest powtarzana stosownie do okoliczności. Koszt instalacji grzejników hybrydowych jest na pewno wyższy niż tradycyjnych. Jednak ich funkcje są tak przygotowane, by maksymalnie obniżyć koszty energii.

To pozwala w krótkim czasie zaoszczędzić znaczne kwoty, wydawane na ogrzewanie. Inwestycja zwraca się błyskawicznie. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość ustawienia tygodniowej temperatury. Możemy dostosować tryb pracy grzejników do naszego funkcjonowania. Oznacza to, że ustawiamy godziny grzania i temperaturę w dowolnych godzinach. To powoduje optymalną pracę całego systemu. Niewątpliwym plusem jest fakt, że grzejnikami można sterować przez system wifi. To dzięki temu, przez dowolne urządzenie mobilne, możemy sterować trybem ogrzewania nawet wtedy, kiedy nie ma nas w domu i dostosowywać go do określonej pogody i naszych oczekiwań. 

Zalety nowoczesnego rozwiązania 

Grzejniki hybrydowe są idealnym rozwiązaniem dla alergików. Ich konstrukcja nie powoduje cyrkulacji powietrza, a tym samym rozprzestrzeniania się roztoczy. Pozwalają na całkowitą kontrolę i racjonalną gospodarkę ciepłem, nie pobierają bowiem energii w sposób ciągły, ale dostosowują do potrzeb ustalonych przez użytkownika, które w dowolnym czasie i miejscu można zmienić. Nie wymagają większej uwagi domowników. Wielką zaletą jest ich estetyczny i nowoczesny wygląd. Nie zajmują wiele miejsca, a jednocześnie idealnie wpisują się w estetykę różnorodnych pomieszczeń. Zyskują coraz większe uznanie użytkowników, także ze względu na bezawaryjność. Specjaliści podkreślają ich niezawodność. Mogą służyć przez kilkanaście lat. Są skuteczne i efektywne. 

Artykuł redakcyjny