Jak uszczelnić drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne są niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu – podczas wykańczania mieszkania warto zadbać o to, aby były zarówno eleganckie, jak też funkcjonalne.

Prawidłowo dobrane nie tylko podkreślą charakter Twojego otoczenia, ale także zapewnią Ci poczucie prywatności i bezpieczeństwa. Ponadto drzwi zapobiegają wychładzaniu mieszkań, co ma szczególnie istotne znaczenie w sezonie zimowym – dlatego tak ważne jest ich dokładne uszczelnienie.

Mocowanie uszczelek do drzwi zewnętrznych

Jeśli zamierzasz zabezpieczyć swoje mieszkanie przed chłodem możesz posłużyć się przykładowo uszczelką piankową, która zamaskuje szparę między drzwiami i dolną futryną. Zamocujesz ją podobnie jak taśmę klejącą, dzięki czemu zadanie wykonasz z łatwością. Po zastosowaniu elementu należy pamiętać o jego dokładnym dociśnięciu – wówczas uzyskasz doskonały efekt pracy na długi czas.

Skutecznym sposobem jest też przymocowanie do drzwi zewnętrznych listwy uszczelniającej. Modele wykonane z PVC są szczególnie odporne na pęknięcia oraz obtarcia, więc znakomicie spełniają swoje zadanie przez długi czas. Przed zakupem tego elementu należy pamiętać o dokładnym zmierzeniu szpary pomiędzy podłogą a drzwiami – odpowiednie wymiary części mają szczególnie ważne znaczenie, ponieważ zbyt gruba listwa mogłaby utrudnić otwieranie i zamykanie skrzydła. Po zakupie listwy wystarczy przybić ją do futryny – czynność ta nie wymaga posługiwania się skomplikowanymi narzędziami, dlatego z powodzeniem wykonasz ją samodzielnie.

Korzyści płynące z uszczelniania drzwi

Prawidłowo wykończone drzwi zewnętrzne zabezpieczą Twoje mieszkanie przed utratą ciepła, co zarówno zapewni Ci doskonałe warunki do odpoczynku w sezonie zimowym, jak też umożliwi zoptymalizowanie rachunków. Pragniesz dodatkowo wyciszyć swoje pomieszczenia? Pamiętaj, że uszczelki tłumią hałasy pochodzące z zewnątrz budynku, wobec czego z łatwością skoncentrujesz się podczas wykonywania codziennych obowiązków. Prawidłowa izolacja akustyczna zapewni też poczucie komfortu w czasie snu lub oglądania telewizji, więc warto mieć na uwadze uszczelnianie drzwi nie tylko w sezonie zimowym, ale także latem. Większość uszczelek znakomicie zabezpiecza też przed przedostawaniem się do wnętrz dymu, dzięki czemu powietrze w Twoim mieszkaniu nie zostanie zanieczyszczone w sezonie grzewczym.

jak uszczelnic drzwi zewnetrzne

Uszczelka a wygląd drzwi?

Obawiasz się, że uszczelka niekorzystnie wpłynie na wygląd Twoich drzwi? Wybierz model utrzymany w barwie zbliżonej do ich koloru – dzięki temu całość będzie wyglądała estetycznie. Niewielki element nie będzie rzucał się w oczy, zatem nie wpłynie na wystrój Twojego otoczenia. Współczesne uszczelki posiadają precyzyjne wykończenia, dlatego po zamocowaniu elementu z łatwością uzyskasz jednolitą powierzchnię.

Najlepszy efekt pracy uzyskasz, dobierając uszczelkę adekwatnie do wymiarów drzwi i wielkości szpary pomiędzy nimi a futryną – wówczas nie tylko unikniesz nieestetycznego odstawania części, ale też odczepiania się jej wskutek szorowania o podłogę. Pamiętaj też, że zbyt wąski model może nie zakryć w całości szpary, przez co jego zastosowanie okaże się nieskuteczne – dokładny dobór koloru oraz wymiarów przedmiotu jest kluczowym punktem podczas uszczelniania drzwi. Wystarczy prawidłowo zastosować listwę uszczelniającą, aby drzwi zewnętrzne były szczególnie funkcjonalne.

Aby w pełni cieszyć się właściwościami drzwi zewnętrznych wpierw należy zadbać o właściwy montaż. Sprawdź ofertę tutaj i miej pewność oraz gwarancję szczelnych i dobrze zamontowanych drzwi wejściowych.