Internetowa hurtownia styropianu. Czy warto kupować styropian przez internet?

Styropian jest materiałem, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów, w tym np. do ocieplenia domu. Ostateczny wybór nie jest jednak wcale taki prosty, bo poszczególne rodzaje styropianu różnią się między sobą wytrzymałością oraz ceną. Tradycyjne zakupy mogą więc okazać się nie do końca opłacalne, ale na szczęście istnieje ciekawa alternatywa w postaci internetowej hurtowni.

Internetowa hurtownia styropianu — spora oszczędność pieniędzy 

Nie jest tajemnicą, że przez Internet wiele produktów można kupić w znacznie korzystniejszych cenach. Dotyczy to również styropianu i wielu innych materiałów budowlanych, które można kupić w internetowych hurtowniach. Należy wówczas jednak zachować ostrożność, bo opis danego produktu nie zawsze musi odpowiadać temu, jaką jakość prezentuje on w rzeczywistości. Dobry styropian powinien spełniać kilka kluczowych wymogów dotyczących wytrzymałości i prawidłowej izolacji. 

Warto zaznaczyć, że zakupy online to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również czasu. Wystarczy dostęp do sieci i komputer lub smartfon, aby dokonać transakcji nawet z salonowej kanapy. W razie jakichkolwiek problemów z produktem należy pamiętać, że towar można zawsze zwrócić w określonym czasie i to bez podawania przyczyny. 

Rodzaje styropianów — jakie z nich można kupić online? 

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że styropiany różnią się od siebie w zależności od tego, jak mają być wykorzystane. Najczęściej stosuje je się w ocieplaniu ścian, podłóg lub fundamentów. Na rynku można znaleźć np. styropiany ryflowane, białe, frezowane i wiele, wiele więcej. Nie zaleca się kupowania styropianu o współczynniku lambda wyższym od 0,040. 

Poszczególne rodzaje posiadają swoje symbole, z którymi warto się zapoznać przed udaniem się na internetowe zakupy. Przykładowo, oznaczenie EPS oznacza polistyren ekspandowany. Taki styropian jest dość podatny na wilgoć w przeciwieństwie do tzw. XPS (polistyren ekstrudowany), który cechuje się wyższą wytrzymałością oraz izolacją. Styropian XPS jest też droższy od typu EPS. 

Czy na pewno warto kupować styropian przez internet? 

Wybór internetowej hurtowni styropianu jest jak najbardziej słuszny, choć wcześniej należy dokładnie zweryfikować danego sprzedawcę. W tym celu warto posilić się opiniami innych konsumentach, a także sprawdzić recenzje wystawionych w sklepie produktów. Warto dodać, że nieuczciwie praktyki w świecie internetu zdarzają się dość często, ale w przypadku renomowanych hurtowni takie zjawiska należą do absolutnej rzadkości. 

Wybór sklepu online to zazwyczaj duża oszczędność pieniędzy oraz własnego czasu. Wszystko da się załatwić w ciągu kilku chwil i to bez wychodzenia z domu. Produkt zostaje następnie dostarczony pod wskazany przez odbiorcę adres, a w przypadku jakichkolwiek zastrzeżeń można go zwrócić lub wymienić na nowy. Oszustwa mogą mieć miejsce na niektórych serwisach aukcyjnych lub ogłoszeniowych, dlatego lepiej wybrać renomowaną i zarejestrowaną internetową hurtownię.