Urządź nowoczesny salon

W sklepach meblarskich możesz znaleźć wiele mebli pasujących do nowoczesnego salonu, w tym – rozkładane narożniki.

Nowocześnie, czy w starym stylu
Styl w jakim zdecydujemy się urządzić mieszkanie zdefiniuje meble, jakich będziemy poszukiwać. Jeśli wybierzemy bardziej klasyczną wersję, pewnie czekają nas wizyty w sklepach meblowych, ale także w tych handlujących antykami. Takie wnętrze jest bardzo zobowiązujące jeżeli chodzi o dodatki. Możemy też zdecydować się na nowoczesną aranżację pomieszczenia i nadać mu bardziej designerski charakter. Taki styl ma bardziej minimalistyczny i nieco surowy charakter, odznacza się także elegancją i niejednokrotnie finezją kształtów. Możemy także trochę poszaleć z kolorystyką, czy ciekawym wzornictwem. Oczywiście nic nie szkodzi na przeszkodzie łączeniu stylów, ale zbyt duży eklektyzm może pozbawić wnętrze charakteru.

Narożniki
Meblami, które świetnie sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu są narożniki. Lepiej prezentują się w większych przestrzeniach, dobrze je wypełniając. Są to meble nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także bardzo praktyczne – mogą służyć zarówno jako większych rozmiarów sofa, jak i, po rozłożeniu – jako dodatkowe miejsce do spania. Bogatą ofertę możemy zobaczyć na stronie sofy24. Są tam dostępne różnego rodzaju meble – narożniki o bardzo geometrycznych, ostrych kształtach, kanapy wykończone nieco łagodniej, posiadające oparcia, które mogą także pełnić funkcję półeczki na drobiazgi. Z narożników można stworzyć sporych rozmiarów „łoże” dzięki dostawianym pufom lub rozłożeniu typu „wózek”. Jest także dostępny model, w którym jeden z segmentów to tak naprawdę szezlong, z odpowiednio wyprofilowanym podgłówkiem.
Kanapy narożne dostępne w ofercie sklepu są meblami bardzo wysokiej jakości. Ich konstrukcja opiera się na sprężynach falistych, litym drewnie i sklejce. W zależności od modelu możemy zamówić różne rodzaje pokrycia, także w zróżnicowanych kolorach. Narożniki prezentują się dobrze jako segment kompletu wypoczynkowego oraz jako odrębny mebel. Ze względu na swoje rozmiary wręcz sugerują wykorzystanie podczas spotkań towarzyskich, kiedy musimy posadzić gdzieś większą liczbę osób. Są jednak tak komfortowe, że doskonale sprawdzą się jako element naszej domowej strefy wypoczynkowej.

Co dobrać?
Narożniki z sofy24 są eleganckie, i będą dobrze pasować do nowoczesnych wnętrz. Czym je otoczyć? Praktycznym rozwiązaniem jest dopasowanie małego stolika kawowego. Można także wybrać model narożnika, w którym jeden z segmentów jest wykończony drewnianą płytą i dzięki temu może służyć właśnie jako stoliczek – to na pewno oryginalna opcja. Jeśli zależy nam na utrzymaniu konkretnej tonacji kolorystycznej możemy na przykład wybrać kanapę z dwukolorowym obiciem i dobrać dywan w jednej z barw.
Ważne jest, aby narożnik umieścić na dużej przestrzeni – w małym pokoju może sprawiać przytłaczające wrażenie, albo wręcz wydawać się jedynym meblem w pomieszczeniu. W sklepie sofy24 możemy zamówić zarówno prawe i lewe narożniki, co rozwiązuje problem z ustawnością. Wbrew pozorom, tego typu kanapa wcale nie musi być umieszczona w rogu pokoju. Dobrze będzie się prezentować również na środku salonu. Ustawiając narożnik, tak zaplanujmy sobie przestrzeń, aby dało się go bez problemu rozłożyć.