Jak dopasować grzejnik do salonu? Zalety grzejników dekoracyjnych

grzejnik do salonu

Grzejniki stanowią nieodzowny element wyposażenia domu lub mieszkania. Zapewniają komfort cieplny podczas chłodnych miesięcy. Przez wiele lat grzejniki były kojarzone jako coś, co trzeba jak najskuteczniej ukryć, ale pora na odczarowanie takiego podejścia. Grzejniki dekoracyjne łatwo dopasujesz do stylu wnętrza. Jaki grzejnik wybrać?

Grzejnik dekoracyjny – ciepło i elegancki wygląd

Grzejnik pełni funkcję praktyczną i przez wiele lat był traktowany jako zło konieczne. Jego wygląd nie sprzyjał stworzeniu atrakcyjnej aranżacji pomieszczenia, dlatego kiedyś często chowano go pod oknem za długimi firankami. Współczesne ogrzewanie zmieniło swój charakter i prezentuje się o wiele atrakcyjniej. Na szczególną uwagę zasługują  grzejniki dekoracyjne. Wyglądają estetycznie, a przy tym cechuje je wytrzymałość i efektywność pracy.

Producenci oferują grzejniki w różnych rozmiarach, kształtach i z rozmaitymi wykończeniami powłoki zewnętrznej. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na niebanalne uzupełnienie aranżacji wnętrza. Szczególnie pożądane są grzejniki dekoracyjne do salonu, ponieważ jest to pomieszczenie reprezentacyjne, do którego zaprasza się gości. Stanowią doskonałe połączenie estetyki z zapewnieniem komfortu termicznego.

W jakim miejscu zamontować grzejnik?

Idealnym miejscem do zamontowania grzejnika jest przestrzeń pod oknem. Atrakcyjny design sprawia, że nie trzeba go jednak zasłaniać. Możesz bez obaw zamontować rolety lub przysłonić okno firankami sięgającymi jedynie do parapetu. Wybierając grzejnik dekoracyjny do salonu, w pierwszej kolejności weź pod uwagę miejsce, gdzie chcesz go umieścić ze względu na różnorodność wielkości i kształtów. Pod oknem sprawdzi się grzejnik poziomy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby został zainstalowany na innej ścianie. Wówczas może się okazać, że pionowy wariant będzie odpowiedni. Do wyboru są m.in. grzejniki z gładką powierzchnią przednią lub oryginalnym profilowaniem.

Jak dopasować grzejnik do stylu salonu?

Nie tylko zróżnicowane wyprofilowanie, ale również dostępna gama kolorystyczna pozwalają na dopasowanie grzejnika do aranżacji pomieszczenia. Biały poziomy grzejnik dekoracyjny pasuje do stylu prowansalskiego. Białe grzejniki wpisują się również w styl skandynawski. W jasnych pomieszczeniach prezentują się dyskretnie i tworzą spójną całość z aranżacją wnętrza. Grzejniki w odcieniach grafitu sprawdzają się za to w pomieszczeniach minimalistycznych i industrialnych.

Na stronie https://sklepmo.pl/ znajdziesz przede wszystkim grzejniki stalowe o klasycznych i mniej oczywistych kształtach. Ciekawym rozwiązaniem jest grzejnik do salonu pionowy, który wizualnie prezentuje się znakomicie, gdy jest wstawiony na wąskim fragmencie ściany pomiędzy wysokimi oknami, które wypełniają przestrzeń od podłogi do ściany. Możliwości jest o wiele więcej. Wszystko zależy od parametrów i ukształtowania salonu.

Artykuł sponsorowany