Jakie kamery do monitoringu zewnętrznego?

kamery do monitoringu zewnętrznego

Niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy, chcemy czuć się bezpiecznie. Jednym z najlepszych sposobów na zabezpieczenie się przed włamaniem, kradzieżą czy zniszczeniem mienia jest zainstalowanie monitoringu zewnętrznego.

Dzięki niemu można zachować kontrolę nad tym, kto przebywa niedaleko domu jednorodzinnego, czy budynku firmy. W poniższym artykule podpowiemy, jakie kamery do monitoringu zewnętrznego wybrać, aby nie martwić się o bezpieczeństwo posesji w nocy lub podczas urlopu.

Jakie kamery zewnętrzne są dostępne na rynku?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znaleźć można wiele rozwiązań, które sprawiają, że monitoring zewnętrzny oraz płynące z niego korzyści są dostępne dla każdego. Największą popularnością cieszą się kamery bezprzewodowe. Kamera zewnętrzna tego rodzaju wyróżnia się przede wszystkim łatwością montażu oraz wysoką jakością nagrywanego obrazu. Możliwość rejestrowania dźwięku jest dodatkową opcją, której działanie umożliwi zestaw do monitoringu zewnętrznego obsługiwany bezprzewodowo. W przypadku dużych powierzchni lepiej niż kamera zewnętrzna Wi-Fi sprawdzą się kamery zewnętrzne IP, które zagwarantują ochronę na najwyższym poziomie.

Zarówno kamery Wi-Fi, jak i IP dostępne są w różnych wariantach. Każdy z nich sprawdzi się w nieco odmiennych okolicznościach.

Jaki monitoring zewnętrzny będzie dla Ciebie odpowiedni?

Poniżej przedstawiamy sprawdzone modele, które z pewnością przypadną do gustu wymagającym klientom.

Obrotowe kamery zewnętrzne SD22204UE-GN-W Dahua

Pierwszy model, któremu przyjrzymy się bliżej, to obrotowa kamera zewnętrzna IP SD22204UE-GN-W Dahua. Najlepiej sprawdzi się do monitorowania okolic budynku nocą, samodzielnie lub jako część zestawu. Wysoką jakość obrazu, nawet przy niewielkim oświetleniu, model ten zapewnia dzięki nowoczesnej matrycy 1/2.8″ STARVIS CMOS oraz wyświetlaczowi podczerwieni IR. Dodatkowym atutem, który pozwoli na bieżąco kontrolować aktywność na terenie objętym monitoringiem, jest mapa cieplna, na której odpowiednio oznaczone zostaną wtargnięcia oraz jakiekolwiek zmiany położenia obiektów. Kamera zewnętrzna IP SD22204UE-GN-W Dahua sprawdzi się więc doskonale jako monitoring zewnętrzny sklepów oraz parkingów.

Tubowa kamera zewnętrzna Wi-Fi DS-2CE12HFT-F28 Turbo HD ColorVu Hikvision

Tubowa kamera Wi-Fi DS-2CE12HFT-F28 Turbo HD ColorVu Hikvision jest najbardziej uniwersalną propozycją, jaką przestawimy w tym artykule. Może zostać zamontowana zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz, dzięki niezwykle odpornej na trudne warunki obudowie. Jakość emitowanego obrazu, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje, jest jeszcze wyższa niż w innych modelach. Seria ColorVu wyposażona jest w jasne obiektywy i niezwykle czułe sensory ruchu, które sprawiają, że nagranie jest kolorowe nawet w przypadku bardzo niewielkiego oświetlenia terenu. Oczywiście możesz mieć też do niego dostęp na swoim urządzeniu mobilnym, dlatego cały czas masz kontrolę nad otoczeniem domu lub firmy.

Wi-Fi DS-2CE12HFT-F28

Kopułowe kamery monitoringu zewnętrznego SD22204UE-GN-W i HIKVISION DS-2CD1321-I

Kopułowe kamery monitoringu zewnętrznego SD22204UE-GN-W i HIKVISION DS-2CD1321-I to najbardziej klasyczne rozwiązania, jeśli chodzi o kamery przemysłowe zewnętrzne. Ich obudowy są szczelne i wytrzymałe, a w przypadku SD22204UE-GN-W posiadają zabezpieczenia przed uszkodzeniami, dzięki czemu będą przez długi czas działać bez zakłóceń. Modele SD22204UE-GN-W i HIKVISION DS-2CD1321-I wyposażone są także w dobrej jakości obiektywy, które pozwalają uzyskać szeroki kąt widzenia, nawet jeśli zostaną zamontowane w wąskich przejściach oraz wyraźny obraz nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Pozwolą więc w prosty sposób zabezpieczyć okolice sklepu lub firmy.

Gotowy zestaw do monitoringu zewnętrznego

Decydując się na kamery przemysłowe zewnętrzne, zamiast samodzielnie dobierać każde urządzenie, warto skorzystać z propozycji gotowych zestawów do monitoringu zewnętrznego, które zawierają wszystkie elementy niezbędne do zamontowania i obsługi kilku kamer naraz. Wszystkie kamery zewnętrzne będą wówczas ze sobą kompatybilne i zapewnią obraz w takiej samej rozdzielczości. Taki zestaw do monitoringu zewnętrznego można znaleźć w ofercie wszystkich najpopularniejszych producentów tego typu sprzętu jak na przykład Hikvision czy Hiwatch. Dostępne są one zarówno w wersji IP, jak i Wi-Fi. Dlatego naprawdę łatwo odnaleźć zestaw do monitoringu zewnętrznego idealnie dopasowany do potrzeb i możliwości finansowych każdego klienta.

Kamera zewnętrzna Wi-Fi z rejestratorem

Decydując się na monitoring zewnętrzny dużej powierzchni, warto oprócz zwykłych kamer zainwestować także w rejestratory. Są one dostępne w wersji IP oraz bezprzewodowej. Urządzenie to pozwala na zarządzanie obrazem z kilku urządzeń naraz oraz przechowywanie go na komputerze, telefonie lub w chmurze tak, by w razie konieczności bez problemu wrócić do nagrania z konkretnego dnia i miejsca. Kamery zewnętrzna Wi-Fi z rejestratorem są bardzo dyskretne i mogą być zamontowane w niemal dowolnym miejscu tak, aby pozostały niewidoczne. Z pewnością jest to niezwykle przydatny dodatek, który warto uwzględnić, wybierając monitoring zewnętrzny większego terenu przemysłowego.

Dlaczego warto zainwestować w monitoring zewnętrzny?

Przyjrzeliśmy się już poszczególnym rodzajom sprzętu przeznaczonego do monitoringu. Warto wybrać jedną z zaproponowanych kamer zewnętrznych do domu lub do firmy, aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa rodziny, gości, pracowników lub klientów. Wielu potencjalnych złodziei zrezygnuje z kradzieży lub włamania na sam widok kamery na zewnątrz budynku. Jest to bez wątpienia świetny sposób na zapobieganie wizytom niechcianych gości, a w razie jakiegokolwiek nieprzyjemnego incydentu, monitoring zewnętrzny pozwala szybko i bezproblemowo ustalić przebieg wydarzeń oraz tożsamość zaangażowanych w nie osób.

Jeżeli już zdecydowałeś się na konkretny model lub nawet cały zestaw kamer, warto odwiedzić sklep internetowy https://zabezpieczeniapoznan.pl/. Kamera zewnętrzna to doskonały sposób na dbałość o bezpieczeństwo w najbliższej okolicy.

Artykuł sponsorowany