Jakie meble dobrać do łazienki, aby była stylowa

meble do łazienki

Wiele czasu zajmuje nam zwykle wybór płytek do łazienki i zaplanowanie jej układu, a mało uwagi przywiązujemy do wyboru mebli. Tymczasem meble łazienkowe mają do spełnienia nie tylko funkcję użytkową, ale również wpływają na ostateczny wygląd aranżacji. Zobaczmy, jakie meble dobrać do łazienki, aby była stylowa.

Jakie meble wybrać? Funkcjonalne!

Wybierając meble do łazienki musimy wziąć pod uwagę jej funkcjonalność. Zastanówmy się zatem, jakie meble są nam potrzebne. Czy będzie to wyłącznie szafka pod umywalkę, czy chcemy, by w łazience znalazła się także wisząca szafka z lustrem lub słupek, w którym znajdzie się miejsce na kosz na pranie.

Przy podejmowaniu decyzji kierujmy się nie tylko naszymi potrzebami związanymi z przechowywaniem, ale również ilością miejsca w łazience. Stylowe meble do łazienki to na pewno nie są meble, które wykorzystują do maksimum wolną przestrzeń. To raczej meble, dzięki którym zostaje zachowana pomiędzy potrzebami, a możliwościami, jakie daje nam powierzchnia łazienki. Spróbujmy zatem znaleźć rozsądny kompromis i wybrać meble, które spełnią oba te kryteria.

Dopasuj meble w stylu łazienki

Drugą kwestią, którą należy bezwzględnie brać pod uwagę, jest styl wnętrza. W większości przypadków kluczem do sukcesu aranżacyjnego jest spójność, czyli  dopasowanie stylu mebli do stylu wnętrza. W nowoczesnej łazience lepiej będą się prezentować meble nowoczesne. Prostota form i kształtów jest tutaj zdecydowanie w cenie. Z kolei w łazience klasycznej czy prowansalskiej lepiej sprawdzą się meble zdobione, z giętymi nogami, ryflowaniami czy innymi elementami dekoracyjnymi.

Kolor mebli łazienkowych

Istotne znaczenie przy wyborze mebli do łazienki ma również ich kolor. W tym przypadku nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy powinniśmy postawić na klasyczne białe lub czarne meble łazienkowe, czy zaszaleć, wybierając meble w bardziej awangardowych kolorach.

Dokonując wyboru należy się zastanowić, czy meble mają być uzupełnieniem aranżacji wnętrza, czy może mają stanowić główny akcent nadający spokojnej łazience odrobinę charakteru. Wybór koloru zależy również od tego, czy chcemy iść w spokojny minimalizm, czy może raczej bazować na klasycznych kontrastach. W zależności od tego, który sposób aranżacji wnętrza jest nam bliższy, powinniśmy wybrać białe lub czarne meble do łazienki.

Jak widać wybór mebli do łazienki nie jest zadaniem prostym. Ostateczną decyzję, jakie meble do łazienki kupić, należy podjąć biorąc pod uwagę funkcjonalność, styl i nasz pomysł na łazienkę. Dopiero połączenie tych trzech kryteriów pozwoli nam znaleźć odpowiedź na pytanie, jakie meble łazienkowe kupić.