Magia szklanej fasady, czyli Profilit w akcji

Myśląc o nowoczesnym, designerskim wykończeniu fasady budynku, do głowy może nam dziś przyjść wyłącznie jedno rozwiązanie: szkło. Trwałe, pięknie mieniące się w słońcu, świetnie izolujące… dzięki niemu każda konstrukcja stanie się lżejsza i ciekawsza wizualnie. A dodatkowo, wbrew pozorom, szkłem profilowym można się bawić na wiele sposobów.

Systemy takie, jak Pilkington Profilit dają całą moc możliwości, gdy chodzi o estetykę wykończenia fasady. Właśnie dlatego, poszukując niebanalnych rozwiązań, warto przyjrzeć się bliżej temu szkłu profilowemu. Spójrzmy, jakie opcje nam daje.

Wszędzie, gdzie go potrzebujesz

… Szkło profilowe można wykorzystać do stworzenia ściany fasadowej niemal wszędzie. System Pilkington Profilit, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, pozwala na tworzenie szklanych tafli nawet o bardzo dużej powierzchni. A jako, że nie wymaga zastosowania widocznych słupków i podpór – zawsze nadaje bryle lekkości i subtelności. Możesz zatem stworzyć z jego pomocą zarówno delikatne przeszklenia, łącząc Profilit z cegłą czy innymi materiałami konstrukcyjnymi, jak i ogromne szklane fasady, niczym te z najpiękniejszych drapaczy chmur. A to dopiero początek możliwości.

Przejrzyste czy kolorowe?

Gdy chodzi fakturę czy kolorystykę, Prolifit daje projektantom pełne pole do popisu. Jeśli chcesz stworzyć przeszklenie zewnętrzne, które jednocześnie zapewni pełną prywatność, możesz sięgnąć np. po profile szklane emaliowane – pełna paleta RAL umożliwia stworzenie niebanalnej kompozycji, gwarantując brak przezierności. Ponadto, wybrać można szkoło piaskowane czy zdobione w inny sposób. Jeżeli zaś, wręcz przeciwnie, zależy Ci na pełnej widoczności, umożliwi ją Profilit z linii Clear.

Ze względów pragmatycznych, przy tworzeniu fasad, projektanci chętnie sięgają po Profilit Antisol. Specjalny skład tej odmiany szkła zapewnia poprawione parametry izolujące, co w praktyce oznacza, że przeszklone pomieszczenia nie przegrzeją się z powodu promieni słonecznych.
Szklana fasada jest rozwiązaniem, które odmieni każdy budynek. Jeżeli więc jesteś na etapie projektowania i szukasz inspiracji (a także doświadczonego wykonawcy), skontaktuj się z ekspertami – np. z firmy Stefania i dowiedz się więcej!

Autor: firma Stefania