Osiedle Bluszczowa

Nowoczesne mieszkania w spokojnej okolicy, z łatwym dojazdem do miasta, ale z dala od zgiełku wielkomiejskiej dżungli. Czy takie mieszkanie w Lublinie istnieje? Okazuje się, że tak i wygląda bardzo ciekawie.

Z ciekawą propozycją dla przyszłych kupujących wychodzi lubelski developer Orion. Powstająca w północnej części Lublina inwestycja może okazać się strzałem w dziesiątkę dla wszystkich, którzy myślą o swoim mieszkaniu jak o inwestycji na lata. Dlaczego tak jest, i co przemawia na korzyść osiedla Bluszczowa?

Nowatorski projekt

Powstające osiedle, to w chwili obecnej kompleks trzech budynków. Mieszkania w budynku A rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Oddany do użytku w grudniu 2014 roku budynek C wciąż kusi kilkoma wolnymi mieszkaniami, natomiast budynek B nadal powstaje. Co wyróżnia projekt Oriona od innych, podobnych cenowo inwestycji? Atutem projektu jest forma budynków. Na kompleks budynków składają się bryły tworzące trudną do określenia formę geometryczną o nieregularnym obrysie. W ten sposób developerowi udało się uzyskać nie tylko unikalny wygląd, lecz również sprawić, by każde indywidualne mieszkanie było na swój sposób wyjątkowe. Całość nabiera dodatkowego uroku w porach nocnych, gdy w poszczególnych mieszkaniach świeci się światło. Developer postawił także na charakterystyczne dla nowoczesnego budownictwa rozwiązania: parkingi podziemne, windy w każdej kondygnacji, balkon ze szklanymi elementami.

Z dala od zgiełku, blisko do centrum

Codzienna gonitwa do pracy, z pracy po zakupy, z zakupów do domu, z domu na zajęcia dodatkowe… A jeszcze jest tyle innych rzeczy do zrobienia. To wszystko potrafi zmęczyć nawet najwytrwalszych. Dlatego współcześnie, dużą popularnością cieszą się mieszkania, które z jednej strony są odpowiednio od centrum miasta oddalone, z drugiej zaś, mają na tyle dobrze rozwinięty węzeł komunikacyjny, że pozwalają na szybki i komfortowy do niego dojazd. Naprzeciw temu wyzwaniu wychodzi lubelski rynek pierwotny, m.in. dzięki osiedlu Bluszczowa. Inwestycja Oriona została zrealizowana w cichej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku i charakterystycznego dla metropolii „pędu”, byle szybciej, byle już. Będąc na ulicy Bluszczowej naprawdę można odnieść wrażenie, że jest się w trochę innym świecie. Spokojnym, pełnym zieleni, kolorowym. Miejscem w którym można odpoczywać i nabrać sił do dalszej walki. Tę z kolei ułatwi wszystkim dobrze rozwinięty węzeł komunikacyjny o którym wspominałem już wcześniej. Dotarcie do centrum samochodem powinno zająć nie więcej niż 10 minut. Komunikacją miejską do 20 minut. W pobliżu osiedla znajduje się hipermarket Real (niedługo Auchan) oraz centrum handlowe Olimp. Oczywiście są również inne atrakcje: siłownie, kluby fitness, kino sieci Multikino, gokarty, liczne restauracje. Nie bez znaczenie jest też bliska odległość od wylotówki na Lubartów. Pragniecie gdzieś wyjechać na weekend? Obawiacie się korków? Już nie musicie.

Mieszkanie od dewelopera – To może się udać

Zalet kupna mieszkania na rynku pierwotnym jest wiele: zarówno finansowych, jak i estetycznych.  Zaczynając od tych drugich, każdy (a zdecydowanie płeć piękna) pragnie mieć mieszkanie, które urządzało się od samego początku. Od płytek podłogowych, po parapety, kafelki w łazience, drewniane elementy wykończenia, na sprzęcie RTV i AGD kończąc. Od najdrobniejszych elementów, po te całkiem duże. W końcu nikt nie lubi, o ile nie musi, wchodzić z butami do czyjegoś mieszkania… Czyjegoś, czyli dostępnego na rynku pierwotnym. Ponadto, nowe mieszkania w Lublinie, w większości są objęte programem Mieszkanie dla Młodych. Jeżeli kwalifikujesz się do grupy docelowej programu, możesz uzyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych dopłaty. W innym wypadku możesz próbować skorzystać z różnych promocji developera, na przykład podczas dni otwartych. Oferta jest zazwyczaj ograniczona czasowo, dlatego decyzję o zakupie warto podejmować szybko.