Regały pokojowe na książki i nie tylko – jakie modele wybrać, na co zwracać uwagę?

Wybierając meble do mieszkania, zazwyczaj robimy to w oparciu o najnowsze trendy oraz własne upodobania. Zazwyczaj kupujemy szafy, witryny, szafki rtv oraz nowoczesne regały pokojowe. Te ostatnie doskonale pasują do gabinetów, pokojów dziecięcych, a także salonów. Jakie więc wybierać tanie regały pokojowe, aby doskonale komponowały się z resztą mebli? Sprawdźmy!

Regały na książki zgodne z naszymi potrzebami i możliwościami

Zastanawiając się nad zakupem regału do pokoju, powinniśmy rozważyć stylistykę tego właśnie mebla. Regał na książki może mieć charakter:

Funkcjonalny – tego typu funkcja wymaga bardziej pojemnego regału, który pomieści więcej książek. Zazwyczaj taki mebel wykorzystywany jest w gabinetach.

Ozdobny – w tym wypadku ekspozycja książek ma pełnić funkcję typowo reprezentacyjną. Regał jest tu jednym z elementów wystroju wnętrza, powinien nie być masywny. Za to może posiadać ciekawe półki z podświetleniem oraz eleganckim wykończeniem.

Niemniej jednak często obie funkcje są łączone. Kupujemy nowoczesne regały pokojowe o dużej pojemności i ładnym wyglądzie. Dzięki temu w małym pomieszczeniu stworzymy wspaniały i funkcjonalny wystrój z regałem w centrum.

Regały do salonu

Meble w salonie muszą przykuwać uwagę swoim unikalnym designem. Co więcej, powinny być pojemne, aby pomieścić liczne przedmioty, na których nam zależy. Często do salonów wybierane są regały nowoczesne w postaci metalowego stelaża i wypełniania z płyt OSB lub desek. Niemniej jednak równie popularne są regały klasyczne. Na co więc zwracać uwagę podczas zakupu nowoczesnego regału?

  • każdy regał powinien pasować do pozostałych mebli w salonie lub do wystroju wnętrza;
  • do salonów najlepiej jest wybierać regały otwarte w kolorze drewna, bądź wykonane z drewna;
  • w nowoczesnych, industrialnych salonach można zastosować metalowe regały, dające wrażenie dużej przestrzeni;
  • jeśli wybieramy regał do mieszkania, to warto kupować modele z szufladami, do których można schować dokumenty. W ten sposób zyskamy dodatkową przestrzeń do przechowywania;

Regał pokojowy jako solidny i funkcjonalny mebel

Regał w pokoju może pełnić funkcję przegrody lub efektownej ścianki działowej. Co więcej, jest to zazwyczaj solidny mebel mogący utrzymać liczne książki o dużej wadze. Warto zwracać uwagę na udźwig regału podczas zakupów, a także na możliwość umocowania go do ściany. Regały są zazwyczaj wysokimi meblami, które mogą się przechylić. Dlatego sugeruje się ich mocowanie do ściany na specjalnej tasiemce. 

Artykuł sponsorowany

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*