Sprawdź, skąd się bierze fenomen Hiszpanii?

nieruchomości w Hiszpanii

Z pewnością zauważyłeś, że wielu z Twoich znajomych jako miejsce urlopu wybiera Hiszpanię. Jednak to nie wszystko, w internecie można znaleźć też informacje o tym, że wielu Europejczyków, zwłaszcza Skandynawów, buduje w Hiszpanii swój drugi dom, do którego przenosi się po zakończeniu zawodowej kariery.

Zastanawiałeś się, dlaczego akurat Hiszpania? Skąd się bierze fenomen tego kraju?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Bo przecież to nie jeden czynnik, ale kilka połączonych ze sobą zadecydowały o jego popularności. 

Z pewnością bardzo ważną rolę odgrywa klimat panujący na półwyspie iberyjskim. Ciepłe, słoneczne dni zachęcają do wypoczynku i spędzenia w tym miejscu urlopu. Jednak to dopiero początek listy atutów Hiszpanii. Kolejnym są piękne, niezwykle czyste, piaszczyste plaże. To nie jest subiektywna ocena, tylko obiektywny fakt potwierdzony wyróżnieniem, jakim jest błękitna flaga. Wiele hiszpańskich plaż może pochwalić się tą oznaką. O plażach można powiedzieć jeszcze jedno, morze jest ciepłe, wchodząc do niego, poczujesz błogość. Hiszpanie zadbali o pełen komfort wypoczynku turystów. Przygotowali odpowiednią infrastrukturę turystyczną, znajdziesz tu liczne wypożyczalnie sprzętu plażowego i sportowego. Szkoły prowadzące kursy nurkowania, windsurfingu, czy żeglarstwa. Jeżeli znudzą Ci się sporty wodne, możesz skorzystać z pól golfowych czy innych obiektów sportowych. Warto podkreślić, że golf jest tutaj coraz popularniejszym sportem.

Pamiętaj, że Hiszpania to nie tylko plaże, ale też góry, słone jeziora, lasy dębu korkowego, czy obszary porośnięte śródziemnomorską roślinnością stepową. Możesz też spotkać rozległe sady cytrusowe czy oliwne. Oczywiście przygotowano liczne trasy piesze i rowerowe, które pozwolą poznać wspaniałą przyrodę tego obszaru. 

Z drugiej strony warto też pamiętać o tym, że Hiszpania ma bardzo ciekawą historię, a ślady wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości znajdziesz na każdym kroku. Do rankingu zabytków UNESCO zostały wpisane aż 44, Hiszpania jest więc trzecia w tym zestawieniu. Mało tego, na tym terenie znajduje się wiele śladów z czasów imperium rzymskiego oraz jaskinia Altamira, gdzie po raz pierwszy na świecie znaleziono paleolityczną sztuką naskalną. 

Po trudach zwiedzania, uprawiania sportu lub po beztroskim wypoczynku możesz rozpocząć kulinarną podróż w licznych restauracjach barach czy pubach. Skosztujesz tu specjałów kuchni śródziemnomorskiej, potraw ze świeżych ryb, czy owoców morza. Jednak można tu spotkać miejsca serwujące potrawy z różnych stron świata, bez problemu zjesz przysmaki kuchni indyjskiej, chińskiej, japońskiej, czy europejskiej. 

Warto podkreślić, że Hiszpanie są bardzo otwarci, gościnni, więc możesz tu miło spędzić czas, a nawet się zadomowić.

Costa del Sol

Sprawdź, dlaczego Costa del Sol jest wyjątkowym regionem w Hiszpanii.

Costa del Sol, czyli słoneczne wybrzeże, położone jest w Andaluzji i obejmuje obszar wybrzeża śródziemnomorskiego między Gibraltarem a przylądkiem Cabo de Gata. Panuje tutaj wspaniały klimat, przez 325 dni w roku świeci słońce, a średnia temperatura wynosi ok. 25 stopni Celsjusza. Znajduje się tu wiele znanych kąpielisk morskich takich jak: Málaga, Marbella, Estepona, Fuengirola, Torremolinos, Benalmádena, czy Nerja. Krajobraz Costa del Sol jest niesamowity, skaliste wybrzeża przeplatające się na przemian z plażami, zielone doliny, gaje oliwne oraz ośnieżone szczyty Sierra Nevada, czyli najwyższego łańcucha gór w Hiszpanii. Samo wybrzeże ciągnie się przez około 160 km, piasek jest tu gruboziarnisty, w odcieniach szarości, cały ten teren doskonale nadaje się do uprawiania takich sportów jak  żeglarstwo czy windsurfing, można tu  również nurkować, czy uprawiać takie sporty jak tenis, squash, jeździectwo, siatkówka plażowa, gokarty, paragliding, trekking, kolarstwo górskie. Jednak najpopularniejszym sportem w tym regionie jest golf, przygotowano tu liczne pola golfowe dla jego zwolenników. Warto też pamiętać, że Costa del Sol to także ojczyzna flamenco i corridy. Z kolei Andaluzyjczycy lubią się bawić organizują liczne  fiestas, ferias i romerias, oczywiście w zabawę wciągają też turystów.

nieruchomości w Hiszpanii

Sprawdź, dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Hiszpanii.

Przekonałeś się już, że Hiszpania jest bardzo atrakcyjnym krajem, aby spędzić w nim urlop czy nawet zamieszkać. Jednak czy opłaca się inwestować we własne lokum? Nieruchomości  w Hiszpanii od lat cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zagranicznych inwestorów. Domy nabywali tu mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Niemiec, Holandii,  obecnie na rynku tym widać też Polaków.

Czynniki, które sprzyjają inwestorom to coroczny wzrost wartości nieruchomości, możliwość wynajmu w okresie, w którym nieruchomość jest nieużywana przez właścicieli.

 Taka sytuacja sprawia, że wynajem nieruchomości jest bardzo atrakcyjny. Warto wspomnieć również o tym, że banki oferują bardzo korzystne warunki kredytów hipotecznych. Dzięki temu z najmu możesz spłacić ratę kredytu i zostaną Ci jeszcze do dyspozycji środki finansowe. 

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że naprzeciw zagranicznym inwestorom wychodzą hiszpańscy deweloperzy. Możesz wybierać spośród wielu bardzo interesujących projektów obejmujących domy, apartamenty, domy szeregowe, wille. Inwestycje cechuje rozmach oraz nowoczesność, wykorzystuje się wszystkie zdobycze współczesnej techniki, aby oferowane nieruchomości były w pełni komfortowe.

nieruchomości w Hiszpanii

Czy takie doskonałe warunki inwestycyjne będą utrzymywały się nadal?

Wielu analityków twierdzi, że tak. Przecież rok 2020, mimo że bardzo trudny  zakończył się wzrostem cen o 0,9% według oficjalnych danych z hiszpańskiego rynku.

Z pewnością z powodu pandemii rok 2021 będzie ciekawym czasem na rynku nieruchomości w Hiszpanii.

Trzeba pamiętać, że rozwoju pandemii nie da się do końca przewidzieć, jednak rozpoczęty w Europie program szczepień budzi nadzieje na przyszłość.

Wielu kupujących odłożyło zakup nieruchomości w Hiszpanii w roku 2020 z powodu zamkniętych granic. Deklarują oni, że dokonają zakupu, jeżeli będzie możliwa podróż bez konieczności kwarantanny. Z drugiej strony pamiętaj, że są też tacy inwestorzy, którzy w obawie przed kolejnym lock downem chcą jak najszybciej kupić dom w Hiszpanii, by w czasie zamknięcia korzystać z pięknej pogody.

Trzeba też zastanowić się jaki wpływ na rynek nieruchomości będzie miał Brexit, bo przecież co roku wielu Brytyjczyków decydowało się na zakup nieruchomości tutaj. Teraz wszystkie formalności są dla tej grupy inwestorów bardziej skomplikowane. Być może są to dla nich trudności przejściowe i hiszpański rząd przygotuje dla obywateli Wielkiej Brytanii ciekawe rozwiązania.

Podsumowując, jeśli dysponujesz odpowiednimi środkami i chcesz je zainwestować, nieruchomość w Hiszpanii jest dla Ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza jeżeli przeanalizujesz też sytuację na naszym krajowym rynku bankowym i atrakcyjność oferowanych przez banki lokat.

Sprawdź, dlaczego warto współpracować z biurem nieruchomości Carisma?

Jeżeli chcesz nabyć nieruchomość w Hiszpanii, przede wszystkim musisz dokładnie określić czego Tobie potrzeba. Szukasz domu, willi, apartamentu? Chcesz sam w nim zamieszkać, czy wynająć? A może chcesz połączyć obie te opcje, użytkować w okresie urlopowym, a przez resztę czasu wynajmować? Chcesz sam urządzić nieruchomość, a może od razu zamieszkać? 

Twoje oczekiwania i priorytety są najważniejsze. Po ich określeniu warto rozpocząć współpracę ze sprawdzonym pośrednikiem, który będzie dla Ciebie przewodnikiem po rynku nieruchomości i zagwarantuje bezpieczeństwo całej transakcji. Rozpocznij więc współpracę z biurem nieruchomości Carisma. Na rynku hiszpańskim jesteśmy obecni od ponad 25 lat. Doskonale orientujemy się w różnych jego niuansach. Przykładowo, autonomiczny charakter regionów Hiszpanii powoduje różnice choćby w przepisach podatkowych. Będziemy z Tobą na każdym etapie inwestycji. Przede wszystkim poznamy Twoje oczekiwania i przedstawimy Tobie oferty, które je spełniają.

Nasze biuro dysponuje bardzo dużą bazą nieruchomości różnego typu, od nowych inwestycji deweloperskich, po okazje mieszkaniowe na rynku wtórnym we wszystkich regionach Hiszpanii.

Możesz to sam sprawdzić. Na naszej stronie znajdziesz ofertę, a wygodna wyszukiwarka pozwoli Tobie przefiltrować ją po najbardziej odpowiadających Tobie kryteriach dotyczących rodzaju nieruchomości, zakresu cenowego, rodzaju rynku i wielu innych. 

Pomożemy Tobie wynegocjować najlepsze warunki zakupu nieruchomości. W przypadku nowej inwestycji będziemy nadzorować jej przebieg i informować Cię o każdym nowym etapie. 

Przeprowadzimy Cię przez transakcję zakupu nieruchomości. Mimo że Hiszpania jest częścią Unii Europejskiej, prawo, procedury i zwyczaje są tu inne od panujących w Polsce. Jednak z nami przygotowanie potrzebnych dokumentów, zakup nieruchomości i opłacenie należnych podatków będzie jasnym i prostym procesem. 

Wiemy, że możesz potrzebować kredytu hipotecznego na sfinansowanie zakupu, na tym etapie też możesz liczyć na naszą pomoc.

Możesz na nas liczyć również po zakupie nieruchomości. Podpowiemy jak zaaklimatyzować się w Hiszpanii, załatwić sprawy księgowe, bankowe, tłumaczenia przysięgłe dokumentów, status rezydenta, dostęp do opieki medycznej, czy szkołę dla dzieci.

W naszym biurze nieruchomości Carisma cieszymy się, że klienci obdarzają nas zaufaniem i powierzają nam znalezienie odpowiedniego dla nich domu. 

Hiszpania Nieruchomości Carisma przekonaj się, jak wygodny może być zakup nieruchomości w Hiszpanii. Zapraszamy do naszych biur:

Carisma Oddział firmy w Polsce 

Carisma Nieruchomości Hiszpania (Polska)

tel/fax: 0048 58 621 00 31

Carisma Biura w Hiszpanii 

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa Blanca Torrevieja/Alicante

tel: 0034 673-88-09-44

Calle Alhambra 2,

03189 Torrevieja – Orihuela Costa

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa Blanca Calpe

tel: 0034 747-85-83-59

Urb. La Fustera 23A

03720 Benissa

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa del Sol Marbella

tel: 0034 678-34-73-30

Artykuł sponsorowany