Szkolenia z obsługi maszyn budowlanych receptą na dobre zarobki

Szkolenie na operatora koparki

Na rynku mamy do czynienia z istnym boomem na specjalistów obsługujących maszyny budowlane. Aby pracować jako kierowca lub operator maszyn budowlanych, trzeba mieć nie tylko szczególne predyspozycje, ale i ukończone szkolenia z zakresu wykonywanych zadań. Im lepszej jakości naukę uda się odbyć, tym lepiej i bezpieczniej będzie się pracowało w przyszłości.

Jaki jest cel przeprowadzania szkoleń z obsługi maszyn budowlanych?

Przede wszystkim w szkoleniu chodzi o to, aby umożliwić kursantowi rozpoczęcie pracy w nowej dziedzinie. Szkolenia zawodowe przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Nie ważne czym dana osoba zajmowała się wcześniej. Swoich sił może spróbować każdy. Kurs obejmuje część teoretyczną i praktyczną. Takie połączenie pozwala osiągnąć kompletne umiejętności. Szkolenie jest zakończone egzaminem, którego zdanie umożliwia danej osobie rozpoczęcie pracy w zawodzie. Zapotrzebowanie na tego typu specjalistów jest spore, tak, więc ukończenie kursu otwiera nowe możliwości, włącznie z lepszymi niż dotychczasowe zarobkami.

„Na kursy z obsługi maszyn budowlanych przychodzą głównie mężczyźni w wieku 20 – 45” Odpowiada Pan Jan – szkoleniowiec w firmie Szkolenia MM.

Na czym polega kurs operatora maszyn budowlanych?

Szkolenia są zróżnicowane. Mogą dotyczyć zarówno robót drogowych, ziemnych, jak i elementów technicznych czy BHP. W zakresie maszyn budowlanych szkolenie jest niezwykle złożone. Duży nacisk kładzie się na naukę budowy maszyny oraz podstawowych zagadnień hydrauliki czy elektrotechniki. Bezpieczeństwo i higiena pracy nie zostają oczywiście pominięte. Szlifowanie umiejętności praktycznych zaczyna się na placu manewrowym. To tam kursant pierwszy raz widzi, jak to wszystko wygląda w praktyce. Często dopiero właśnie na placu udaje się zrozumieć niektóre z zagadnień omawianych na zajęciach teoretycznych. Kursy na operatora maszyn budowlanych to na przykład te na koparki, spychacze, walce drogowe, żurawie wieżowe czy różnego rodzaju ładowarki.

Szkolenie na operatora koparki

Jedną z bardziej popularnych maszyn na wszelkiego rodzaju budowach są koparki. Odbycie kursu na operatora takiej maszyny otwiera wiele nowych możliwości. Stopa bezrobocia wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Z tego powodu właśnie tak ważne jest podjęcie próby dokształcenia się. Budowy bez koparek nie istnieją, więc zapotrzebowanie na takich pracowników nigdy nie zaniknie. Wymagania, jakie trzeba spełnić, nie są nie do przejścia. Wśród podstawowych należy wymienić ukończone 18 lat, wykształcenie co najmniej podstawowe oraz orzeczenie wydane przez lekarza specjalistę o braku przeciwwskazań do kierowania tego rodzaju maszynami. Warto podkreślić, że istnieją specjalne pakiety, umożliwiające wyrobienie za jednym razem, obok uprawnień do kierowania koparką, papierów na inne maszyny budowlane. Podczas kursu teoretycznego i praktycznego uzyska się całą potrzebna wiedzę do wykonywania zawodu. Po zdaniu egzaminu można rozpocząć pracę.