Pomył na niezależność

Modne, ekologiczne i praktyczne oczyszczalnie ścieków to najciekawszy trend w budownictwie. Działanie całej instalacji w dużej mierze przebiega w specjalnych zbiornikach i filtrach, które są umieszczone pod powierzchnią gruntu. W związku z tym to nie tylko praktyczne, ale również bardzo estetyczne rozwiązanie, ponieważ z wierzchu widzimy tylko studzienki wylotowe rur kanalizacyjnych. Cały mechanizm oczyszczalni polega na zastosowaniu różnych procesów.

Etapy oczyszczania 

Pierwsza faza to poddanie zanieczyszczeń procesom gnilnym. Zachodzą one w specjalnie przygotowanym zbiorniku z tworzywa sztucznego. Tu dochodzi do procesów beztlenowych, dzięki którym większe osady nie wypływają, a osadzają się na dnie. Następnie zanieczyszczenia oczyszczane są na filtrze biologicznym. Ten etap bardzo często jest wspomagany specjalnymi preparatami.

Fachowcy z http://traidenis-pol.com.pl/ dopasowują wielkość zbiorników i filtrów przede wszystkim do ilości nieczystości, jaka jest dostarczana w przeciągu doby. To najważniejszy argument przy projektowaniu całej instalacji. Oczyszczalnie przydomowe montuje się zarówno przy domkach jednorodzinnych, jak i przy miejscach użyteczności publicznej czy też pensjonatach. A tam ilość zanieczyszczeń jest proporcjonalnie większa.

Rozwiązania dla dużych i małych

Montaż oczyszczalni ścieków to świetna inwestycja. Żeby spełniała swoje zadania, musi być dostosowana do wydajności i jakości gruntu. Wszystkie procesy, jakie zachodzą w instalacji, są bardzo istotne. Tu będziemy mieć do czynienia z pracą w gruncie, filtrach oraz reaktorze biologicznym. Dlatego konieczne są montaże studzienki rozdzielczej i specjalnych drenaży rozsączających. A te zależą od warunków naturalnych, jakie mamy na działce. Najlepiej by było mieć piaszczysty grunt i niski poziom wód. Jeśli tak nie jest, specjaliści wykonują drenaż w filtrze piaskowym, który przybiera formę nasypu. Wysoki poziom wód gruntowych będzie rodził konieczność zamontowania przepompowni.

Najwyższej jakości filtry pomagają oczyszczać ścieki na bardzo wysokim poziomie. Bezpieczne dla środowiska zostają od razu odprowadzane do rowu melioracyjnego przez studzienkę chłonną. Wypełniony żwirem lub kryształkami z tworzywa filtr wytwarza biomasę, które doskonale neutralizuje niebezpieczne ścieki.