Tynkowanie domu z zewnątrz, czyli dobór odpowiedniej kolorystyki

Wybór kolorystyki przyszłego domu zawsze sprawia kłopoty. Jako projektanci nowoczesnych domów jednorodzinnych wiemy, ile czasu zajmuje wybór barwy domu. Przestrzegamy przed szybkimi i nieprzemyślanymi decyzjami! Sprawdź, jak wybrać kolor domu, który nie znudzi Ci się po dwóch dniach i nie zrazi do Ciebie sąsiadów!

Kolorystyka domu: etap adaptacji do otoczenia

Wiele gotowych projektów domów posiada już w dokumentacji sprecyzowaną kolorystykę. Czy to oznacza, że jako inwestor, nie możesz już nic zrobić? Bzdura! Możesz więcej, niż sądzisz.

Studio Krajobrazy otwarcie radzimy naszym klientom, aby jeszcze raz rozważnie dopasowali barwę domu na etapie adaptacji do otoczenia. Pamiętajmy, że projekt domu – nawet najlepszy – może różnić się detalami od uzyskanego efektu w rzeczywistości. Zanim więc wybierzesz kolor domu, przeczytaj poniższe wskazówki, które przygotowali dla Ciebie nasi specjaliści. Na co dzień zajmujemy się projektowaniem nowoczesnych domów jednorodzinnych. Od lat dostarczamy klientom gotowe projekty, które spełniają ich marzenia. Wiemy zatem, czego potrzebujesz i czego pragniesz. Oto poradnik, jak wybrać kolor domu, który Cię zadowoli!

Jak wybrać kolor domu w 5 krokach?

  1. Kolory na małych próbkach prezentują się inaczej niż na dużych ścianach budynków. Zazwyczaj wyglądają na mniej intensywne, przez co warto zastanowić się nad zmianą barwy, zanim stanie się to niemożliwe.
  2. Kolor domu jest wybierany nie na miesiąc, ale na długie lata. Pamiętaj więc, że próbę czasu najlepiej znoszą mniej intensywne barwy. Nie blakną one w tak dużym stopniu, jak bardziej natężone kolory.
  3. Oryginalność jest w modzie. Zanim jednak wybierzesz ekstrawagancką barwę w postaci rażącej w oczy pomarańczy lub tajemniczego fioletu: zastanów się co najmniej pięć razy. Nie zapominaj, że budujesz dom, w którym tworzysz bezpieczną i spokojną przestrzeń do odpoczynku. Natomiast jaskrawe barwy wyglądają obco i mało przyjemnie.
  4. Zwróć uwagę na tło. W Studio Krajobrazy przygotowujemy projekty komponujące się z otoczeniem. W ten sposób unikamy zbyt dużego kontrastu, występującego między Twoim przyszłym domem, a już istniejącą zabudową.
  5. Pytanie: „Jak wybrać kolor domu?”, dotyczy całego budynku – nie tylko ścian. Właśnie dlatego warto uwzględnić barwę m.in.: profili okiennych, czy dachu. Chyba nie chcesz, aby na Twoim domu znalazł się gołębio-szary tynk zestawiony z ceglastoczerwoną dachówką, prawda?

Projekty nowoczesnych domów Studia Krajobrazy to przykład, jak wybrać kolor domu w harmonijnej barwie tynkowanych ścian zewnętrznych. Oferujemy zestawienia mniej lub bardziej kontrastowe, jednak każde rozwiązanie mieści się w granicy dobrego smaku i wyczucia architektonicznego.

Nasza ostatnia rada dla wytrwałych brzmi: jeśli zależy Ci na doborze najlepszej kolorystyki domu, postaw na barwy z palety kolorów typowych dla naturalnych materiałów.

Studio Krajobrazy: projekt domu dla Ciebie

Właśnie dowiedziałeś się, jak wybrać kolor domu. Czy jednak masz projekt, który spełnia Twoje oczekiwania? Wierzymy, że tak jest! Stajesz więc przed ważną decyzją, od której będzie zależeć prezentacja Twojego wymarzonego budynku: dla Ciebie i Twojej rodziny. Wybieraj rozsądnie i mądrze, ale nie zapominaj, że nigdy nie jesteś sam: zawsze możesz liczyć na wsparcie specjalistów z pracowni Studio Krajobrazy!

Artykuł sponsorowany