Białe ściany w aranżacjach sypialni – jak wykorzystać ten kolor i czym uzupełnić?

Aranżacja sypialni

Aranżacja sypialni w białej kolorystyce to ponadczasowe, wciąż niezwykle popularne rozwiązanie. Nic w tym dziwnego. Odcień świeżego śniegu, pysznej wanilii i puszystych letnich chmur pasuje do każdego stylu dekoracji, koi i odpręża. Jest niezwykle uniwersalny – może odegrać główną rolę w wystroju wnętrza lub być jedynie tłem dla kilku intensywnych barw. Podpowiadamy, w jaki sposób zaaranżować wymarzoną sypialnię, by każdego dnia czuć się w niej wyjątkowo komfortowo.

Natura otoczona bielą

Czyste białe ściany są idealnym tłem dla naturalnych elementów, takich jak kwiaty w kamiennych donicach, wiklinowe kosze, bambusowe rolety okienne czy wszelkie elementy wyposażenia wykonane z drewna. Z paletą ograniczoną do zgaszonej bieli i kilkoma akcentami w stonowanej kolorystyce, naturalne akcesoria zajmują centralne miejsce w aranżacji sypialni. Tak zaprojektowane wnętrze, łączące proste zabiegi dekoracyjne z wyjątkową świeżością, ułatwia codzienny odpoczynek.

Warto zauważyć również, że gdy ściany, sufit i podłoga w sypialni są białe, mamy dużo więcej swobody w mieszaniu i dopasowywaniu kolorowych wzorów w pozostałej części pomieszczenia. Nawet z kilkoma z pozoru odległymi od siebie motywami, znajdującymi się np. na ściennych dekoracjach czy narzutach na łóżko, spójność aranżacji nie zostanie zachwiana. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by wzory mieściły się w obrębie 2-3 wybranych odcieni. Gdy tego dopilnujemy, możemy bez obaw łączyć je w białej przestrzeni.

Charakterystyczny akcent

Biel sama w sobie może być nieco sterylna. Z kolei wykorzystanie zbyt dużej ilości innych kolorów niesie z sobą ryzyko stworzenia na dość chaotyczną aranżacje sypialni. Idealnym kompromisem w tym przypadku jest pomieszczenie, które łączy biel z jednym mocnym kolorem. Doskonałym uzupełnieniem jasnych ścian będzie intensywna zieleń, głęboka szarość, słoneczna żółć, a nawet fiolet, brąz lub róż. Akcent kolorystyczny warto rozłożyć na całej przestrzeni – w wybranym odcieniu mogą być zasłony, poduszki, pościel, dywaniki, dzieła sztuki i oprawy oświetleniowe. Dzięki temu biała sypialnia nigdy nie będzie nudna.

Każdy pokój zasługuje również na coś specjalnego. Opierając się na zasadzie charakterystycznego akcentu, można dodać do wnętrza sypialni jeden bardzo wyróżniający się dodatek, który zajmie w niej centralne miejsce. Nic nie stoi na przeszkodzie, by była to płaskorzeźba, obraz ulubionego malarza, efektowna pościel lub duża roślina doniczkowa. Biel doskonale podkreśli każdy dekoracyjny element wystroju wnętrza.