Browary Wrocławskie

Browary Wrocławskie to miastotwórcza inwestycja Archicomu powstająca na bazie zabudowy dawnego kompleksu browarniczego, w którym ważono, beczkowano, leżakowano i korkowano piwo. Ogólnopolski deweloper dokonuje od kilku lat metamorfozy przestrzeni nad Odrą, dbając jednak przy zmianie funkcji o zachowanie detali i szczegółów związanych z przeszłością miejsca. Świadczy o tym np. poszanowanie dawnego układu przestrzeni, wkomponowanie w nową tkankę zachowanych i zrewitalizowanych historycznych detali dawnego browaru, oraz wplatanie opowieści o historii okolicy zapisanych na ścianach klatek wejściowych. Browary Wrocławskie w nowym wydaniu to projekt składający się z jedenastu budynków oferujących we wnętrzach m.in. niemal tysiąc mieszkań i loftów. Tym samym ogólnopolski deweloper po raz kolejny udowadnia, że tworzenie inwestycji w oparciu o idee miast 15-minutowych jest możliwe poprzez dopełnianie istniejącej tkanki miejskiej nową i wielofunkcyjną zabudową.

Przy ulicy Jedności Narodowej panuje już bożonarodzeniowa atmosfera

Archicom zadbał także na Browarach Wrocławskich o wyjątkowy przedświąteczny klimat. Spacery po jego terenie, ale także odbiory nowych mieszkań w budynku Korkowni umila wieczorna iluminacja świąteczna w kształcie bombki rozświetlająca z tarasu dostępnego dla mieszkańców przestrzenie dawnego kompleksu rzemieślniczego. Atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia można również poczuć na placu Browarnym, który przyozdabia kolorowa choinka o wysokości ponad sześciu metrów.

Mixed-use

Wyjątkowa inwestycja mixed-use w Śródmieściu dolnośląskiej stolicy wzbogaciła się o kolejny obiekt mieszkalny. Po zakończeniu działań budowlanych ogólnopolski deweloper rozpoczął przekazywanie lokali w siedmiopiętrowym budynku Korkowni. W klimatycznych wnętrzach inwestycji położonej niespełna 300 metrów od Odry przygotowano 188 mieszkań.

Właściciele odbierają wyjątkowe mieszkania z ogródkami, tarasami lub balkonami. Do ich dyspozycji deweloper przygotował naziemną, podwójną stację do ładowania pojazdów elektrycznych, stację naprawy rowerów oraz wspólny taras z placem zabaw i możliwością korzystania z leżaków o każdej porze roku. Pod budynkiem znajduje się podziemna hala garażowa z miejscami pojedynczymi i podwójnymi. Z kolei w częściach wspólnych, w ramach wcześniejszych etapów, Archicom oddał do użytku kilka stref: fitness w historycznym budynku Starej Stajni, kajakownię, a także chillout room, które dostępne są w pełni także dla lokatorów Korkowni.

Tym razem przekazujemy mieszkania w całkowicie nowym budynku, który w otoczeniu zrewitalizowanej zabudowy dawnego Browaru Piastowskiego będzie warzyć własną historię miejsca i jego mieszkańców. To jeden z ostatnich obiektów kompleksu mixed-use, który przekazujemy niedaleko Odry. Przed nami już tylko realizacja dwóch budynków i finalizacja całego projektu. W kilka lat stworzyliśmy wyjątkowy punkt na mapie dolnośląskiej stolicy, który porywa mieszkańców rzemieślniczą historią dawnego wrocławskiego zakładu browarniczego. Zachowanie historycznego ducha zabudowy z XIX wieku połączyliśmy w unikalnym kompleksie z mieszkaniami, usługami i gastronomią, oferując esencję Wrocławia, którą można się delektować jako mieszkaniec lub odwiedzający kompleks – mówi Dawid Wrona, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży i Marketingu w Archicom.

Budowa Korkowni trwała od końca 2021 roku. Deweloper posiada jeszcze w ofercie sprzedażowej obiektu kilka ostatnich 2-pokojowych mieszkań z gotowymi łazienkami.