Chcesz mieć stylowe wnętrza w domu czy mieszkaniu? Wybierz parawany dekoracyjne!

parawany dekoracyjne

Parawany pokojowe przez wiele, wiele lat pozostawały jakby w ukryciu, bardzo rzadko spotykało się przestrzenie, w których były one używane. Dzisiaj jednak przeżywają swój wielki renesans, co bardzo cieszy zarówno specjalistów z branży aranżacji wnętrz, jak i tych, którzy pragną mieć stylowo i niebanalnie zarazem udekorowane wnętrza. Wszystko wskazuje na to, że rok 2018 będzie w całości należał właśnie do nich!

Produkt, który wykorzystywano już wiele wieków temu!

Nie wszyscy z pewnością zdają sobie sprawę z tego, iż parawany dekoracyjne wykorzystywane były już przed wiekami. Doceniano je zwłaszcza na Dalekim Wschodzie, jednak używano ich po to, by ochronić się przed niezwykle uporczywymi przeciągami. Dzisiaj tego problemu już nie mamy, dlatego parawany pokojowe traktowane są zdecydowanie bardziej jako ozdoba. Mają one jednak jeszcze inną funkcję, mianowicie odgradzają od siebie fragmenty przestrzeni o różnej funkcji oraz przeznaczeniu. Jest to szczególnie istotne na przestrzeniach otwartych – a tak właśnie coraz częściej Polacy swoje domy czy mieszkania urządzają. Loftowe wnętrza są wręcz stworzone do tego, by stawiać w nich interesujące pokojowe parawany i cieszyć się z szeregu zalet, jakie to z sobą niesie.

Ile to kosztuje, czyli jak kształtują się ceny?

Mogłoby się wydawać, że parawany pokojowe (jako produkty sprawdzone, lecz jednocześnie na swój sposób szalenie innowacyjne) okażą bardzo drogie i trzeba będzie dość mocno nadwyrężyć budżet domowy, by je sobie sprawić. Nic bardziej mylnego! Postarano się bowiem w pełni o to, by ceny były bardzo przystępne – w ten sposób każdy pozwolić sobie może na zakup, a zatem i stylowe ozdobienie wnętrz swojego domu, mieszkania czy też biura. Oczywiście jakość wykonania pozostaje na najwyższym poziomie, nie trzeba zatem martwić się tym, iż dekoracja za jakiś czas się zniszczy i trzeba będzie kupować nową, będzie ona bowiem służyła domownikom przez szereg lat, pozostając niezmiennie w idealnym stanie.

Wielość zastosowań!

Klienci sklepów z dekoracjami wnętrz są wręcz zdziwieni, kiedy zaczynają interesować się owym tematem. Okazuje się bowiem, że w tym przypadku mamy do czynienia z wielka uniwersalnością i ogromną ilością przeróżnych zastosowań. Sprawdźmy zatem, gdzie trafiają ozdobne parawany!

Jak już wspominaliśmy, jest to świetny pomysł na zaaranżowanie dużej, otwartej przestrzeni loftowej. Gdyby nie parawany dekoracyjne, panowałaby w nich zbyt dalece idący minimalizm, co wiązałoby się jednocześnie z odczuciem opustki na danej przestrzeni. Ilość wonnego miejsca byłaby nazbyt przytłaczająca, a o przytulności nie mogłoby być z pewnością mowy. Jednak kiedy na takiej właśnie przestrzeni pojawia się stylowy parawan, bardzo szybko okazuje się, że jest ona idealnie urządzona i udekorowana, prezentuje się dokładnie tak, jak te wnętrza, które widzimy w prestiżowych magazynach.

Nie zapominamy także o pokojach bliźniąt, one bowiem są wręcz stworzone do tego, aby podzielić w nich przestrzeń. O co chodzi? W ciągu dnia bowiem mali mieszkańcy tej przestrzeni wielkim upodobaniem spędzają razem czas na zabawie (oczywiście dotyczy to nie tylko bliźniąt, ale także rodzeństwa dzielącego jeden pokój). Wieczorem bowiem przychodzi czas na to, by nieco odpocząć, przygotować się do snu. W tej sytuacji zastosowanie parawanu wydaje się rozwiązaniem wprost idealnym.

Pokój nastolatka to również przestrzeń, w której parawany znalazły swoje zastosowanie. O co konkretnie chodzi? Okazuje się bowiem, iż dzięki nim mamy możliwość zakrycia i odizolowania od pozostałej części pokoju jego fragmentu, który niekoniecznie dobrze się prezentuje. Jeśli zatem młody człowiek ma w sowich czterech ścianach coś na kształt przebieralni na krześle (czyli miejsca, na którym zdarza mu się rzucać swoje ubrania), warto byłoby parawanem właśnie je zasłonić, bo na pewno niczego dobrego owemu pokojowi nie przynosi.

Jednak parawan to rozwiązanie wykorzystywane nie tylko we wnętrzach domów i mieszkań. Okazuje się, że rewelacyjnie sprawdza się ona na przykład w salonach fryzjerskich, SPA czy też kosmetycznych. Dzięki niemu właśnie można w sposób idealny, bardzo ciekawy i pomysłowy zarazem odgrodzić od pozostałej części przestrzeni tę, która należy wyłącznie do personelu.

Parawany dekoracyjne stosowane są też w biurach i instytucjach. Jak można było się domyślić, dzięki nim właśnie oddziela się od siebie stanowiska poszczególnych pracowników. To bardzo wygodne i niedrogie rozwiązanie pozwalające na to, by każdy mógł swobodnie prowadzić rozmowy z klientami lub petentami (banki i inne tego typu miejsca bardzo chętnie owo rozwiązanie wykorzystują).

Mnóstwo wzorów do wyboru!

Na szczęście każdy z klientów może tu dla siebie znaleźć idealny dla siebie egzemplarz, wzorów bowiem przybywa przez cały czas i to w tempie wręcz lawinowym. Wielbicielki klimatów glamour, fani minimalizmu, ci, którzy upodobali sobie motywy prowansalskie czy też rustykalne, wielbiciele stylu retro, industrialnego, boho czy też kolonialnego – każdy kupi taki parawan pokojowy, który w pełni go zachwyci i stanie się jednym z wiodących elementów dekoracyjnych na danej przestrzeni!