Dlaczego warto wybrać dom szkieletowy?

Dlaczego warto wybrać dom szkieletowy

Zastanawiacie się nad budową domu, ale nie wiecie, jaki wybrać? Murowany, a może jednak dom drewniany? Nie wiecie, na co zwrócić uwagę oraz czym różnią się poszczególne rodzaje domów? My to Państwu wyjaśnimy.

Musimy pamiętać, że aby zbudować swoje miejsce na ziemi potrzeba nam nie tylko działki, pozwolenia na budowę czy projektu naszego gniazdka, ale też odpowiedniej firmy, która się tym zajmie. Firma Drewdom wykonana najlepszy dom z drewna od zera do stanu deweloperskiego, czyli wstępnego wykończenia. Wykonane są w nim np. posadzki, podłączone i rozprowadzone instalacje zarówno wodne, jak i elektryczne oraz kanalizacyjne, a także wytynkowane ściany oraz sufity. Nie znajdziemy w nim jednak wyłożonych płytek, zamontowanych drzwi wewnątrz mieszkania czy mebli.

Dom drewniany

Dobierając odpowiedniej jakości materiały, zapewniamy Państwu odpowiednią energooszczędność oraz żywotność Waszego mieszkania, a także niższe koszty utrzymania. Budowa domu szkieletowego to dość skomplikowany proces, a my chcemy, aby nasi klienci wiedzieli na, czym polega, dlatego poniżej przedstawimy, czym się charakteryzuje.

Dom kanadyjski – jego budowa rozpoczyna się od sprowadzenia na miejsce drewna, które posiada odpowiednią klasę wytrzymałości C24. Charakteryzuje się ono czterostronnym struganiem i komorowym suszeniem. Tylko tak przygotowany materiał nadaje się do wybudowania domu z drewna, a właściwie wykonania konstrukcji takiego budynku. Kolejnym etapem jest rozłożenie folii podwalinowej oraz rozmierzenie, gdzie powstaną ściany. Za pomocą kotew rozmieszczamy zaimpregnowane fundamenty, pokażą nam, gdzie będą się znajdować ściany parteru naszego domu. Następnie tworzymy szkielet budowli, zbijamy go na leżąco, a później stawiamy ściany, dzięki czemu powstaje konstrukcja. Po ustawieniu określany jest pion i przy pomocy zastrzałów unieruchamia się kompozycję. Wszystkie ściany są ze sobą łączone poprzez zbicie. Jest to jeden z najważniejszych etapów budowy domów drewnianych. Kolejną, bardzo ważną czynnością jest stworzenie odpowiedniej szczelności budynku. Uzyskamy ją, stosując ciągłość folii paroizolacyjnej. Aby się to udało, przekładamy folię w taki sposób, aby połączyć ją wewnątrz budynku. Następnie tworzymy belki stropowe, na których przyklejamy taśmy akustyczne i montujemy płyty OSB lub MFP o grubości 22 mm. Robimy szkielet dachu, stawiamy krokwie, a także ściany działowe oraz szczytowe na poddaszu, robimy ich pionowanie i łączymy je ze sobą.

Dom z drewna

Po wykonaniu wszystkich czynności związanych z wytworzeniem szkieletu domu drewnianego przechodzimy do końcowego etapu, czyli stworzenia poszycia zewnętrznego z płyt OSB lub MFP, których grubość wynosi 12 mm. Płyty montowane są w taki sposób, aby nie dotykały się krawędziami. Zostawiamy malutkie luki. Następnie zakładamy folię zewnętrzną, tzw. folię wiatroizolacyjną.

Mamy nadzieję, że powyższy opis scharakteryzował dom szkieletowy. Nasza firma dokłada największych starań, aby byli Państwo w pełni zadowoleni z oferowanych przez nas usług.

Więcej informacji na temat domów drewnianych znajdziecie Państwo na stronie: https://drewdom.com/