Jak stworzyć przytulną przestrzeń dla dziewczynki?

Małe i większe dzieci potrzebują swojej wyjątkowej przestrzeni. Miejsca, w którym znajdować się będą wszelkie niezbędne meble, zabawki oraz ulubione akcesoria. Pokój dla dziewczynki powinien być dopracowany z największą starannością, aby dziecko czuło się w nim komfortowo i bezpiecznie. Jako rodzic masz trudne zadanie, polegające na odpowiednim zaprojektowaniu takiej przestrzeni. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, z których możesz skorzystać.

Układ pokoju małej księżniczki 

Twoje dziecko, w pokoju urządzonym przez Ciebie, będzie spędzać wiele czasu. Przestrzeń ta musi być dostosowana tak, aby pociecha miała odpowiednią ilość miejsca na zabawę, naukę i odpoczynek. Pomieszczenie, które w przyszłości stanie się pięknie udekorowanym pokojem, powinno posiadać projekt. Zanim przyjadą meble i zaczniesz je składać z rodziną, postaraj się na kartce rozrysować kilka kombinacji umeblowania. Wspólnie z najbliższymi wybierz wariant, gwarantujący maluchowi codzienny komfort. Ciasna przestrzeń nie sprawdzi się podczas rozwoju Twojego dziecka. Pokój dla dziewczynki to nie tylko piękne dekoracje, ale także przemyślany układ wnętrza.

Wyselekcjonowane dekoracje 

Pokój dla dziewczynki daje niewyobrażalne możliwości w zakresie aranżacji. Możesz wybierać w wielu pięknych odcieniach kolorów i bawić się wzorami. Podstawą efektownego pokoju dla dziecka są dobrane, dopasowane dekoracje. Kiedy meble zostały złożone, a ściany pomalowane – przychodzi czas dekorowania. Aby przestrzeń była bardziej przytulna, postaw na kolorowe, kształtne poduszki, miękkie dywany oraz świecące girlandy. Poduszki w kształcie łabędzi skradną serce nie tylko Twojej córce. Małą księżniczkę ucieszy także długi baldachim – tiulowy lub muślinowy. Ciepła i harmonii dodadzą pluszowe akcesoria.

Inspiracja połową sukcesu

Zanim jeszcze zaczniesz kupować dodatki i meble, poszukaj wspólnie z dzieckiem inspiracji. Może się okazać, że wizja córki znacząco różni się od Twojej. Choć ściany pomalowane na pudrowy róż często wyglądają efektownie, to w przypadku Twojego dziecka, mogą nie zdać egzaminu. Być może dziewczynka zainteresuje się odcieniami szarości, którą łatwo połączyć z brudnym różem. W internecie dostępnych jest wiele stron, na których znajdziesz pięknie zaaranżowane, przytulne pokoje. Skorzystaj z nich!

Malowidła na ścianie 

Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju rysunki. Gwiazdki, chmurki, a nawet zwykłe kolorowe koła sprawią, że Twój maluch będzie czuł przytulną atmosferę, będąc w swoim pokoju. Zanim wybierzesz farby do pokoju dziecięcego, spróbuj poszukać w internecie szablonów, które mogłyby pasować do pokoju Twojego dziecka. Następnie postaw na modne odcienie i jakościowe produkty. Pamiętaj, że dekoracja wnętrza może być świetną zabawą. Zachęć pozostałych członków rodziny do wspólnego malowania. Bawcie się łączeniem kolorów, ich odcieniami i wykończeniami!

artykuł sponsorowany