Lampa i dekoracja w jednym – na jakie modele postawić?

Lampa i dekoracja w jednym

Lampa przede wszystkim służy do oświetlania wnętrz po zmroku i w pochmurne dni, jednak nie jest to jej jedyna funkcja. Równie dobrze sprawdza się jako dekoracja pomieszczenia, w którym stanowi integralną część aranżacji. Jeśli szukasz efektownego oświetlenia do swojego domu, sprawdź, jakie modele jednocześnie są praktyczne i stylowe.

1. Żyrandole z kryształkami

2. Klasyczne lampy stojące

3. Lampy wiszące w loftowym stylu

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie we współczesnym świecie bez oświetlenia. Elektryczność jest jednym z najważniejszych wynalazków ludzkości. Dzięki niej zupełnie zmienił się świat, a do domów trafiły lampy ułatwiające wykonywanie codziennych obowiązków i rozszerzające liczbę dostępnych rozrywek. Lampy przez wiele lat miały funkcję praktyczną, jednak dziś są również istotne z punktu widzenia dekoracji. Oświetlenie może pełnić rolę ozdoby, dlatego warto poznać typy lamp, które zasługują na szczególną uwagę w tej kwestii.

Żyrandole z kryształkami

Kryształy wyglądają niczym diamenty, dlatego mają szerokie grono zwolenników. Świetnie prezentują się w stylu glamour, a także we wnętrzach klasycznych. Duże żyrandole z kryształami doskonale oświetlają ogromne salony i inne duże pomieszczenia, stanowiąc centralny punkt i piękny element dekoracyjny. Żyrandol z setkami kryształków to idealna ozdoba sal weselnych, restauracji i eleganckich hoteli. Sklep z oświetleniem oferuje między innymi żyrandole z kryształami Swarovskiego, które są trwałe i dokładnie wyszlifowane.

Klasyczne lampy stojące

Klasyczne lampy stojące wydają się być proste i mało oryginalne, jednak to właśnie prostota i tradycyjny wygląd są ich głównym atutem. Lampa stojąca z klasyczną oprawą, metalową lub drewnianą podstawą i tradycyjnym abażurem to ponadczasowa dekoracja do salonu lub sypialni. Takie oświetlenie sprawdzi się również w gabinecie. Przy stojącej lampie znakomicie spędza się czas z książką, relaksując się przy ciekawej lekturze w promieniach rozproszonego, ciepłego światła. Na uwagę w sklepie internetowym z oświetleniem zasługuje zwłaszcza oferta włoskich marek Ares, Stil Lux, Masiero i Fontana Arte. 

Lampy wiszące w loftowym stylu

Styl loftowy bije rekordy popularności we współczesnych wnętrzach. Lampy wiszące zawieszone na sznurku, metalowej lince lub łańcuchu to jego charakterystyczny element. Takie żyrandole często są pozbawione oprawy, mają duże żarówki i minimalistyczne formy. Loftowe żyrandole znakomicie wyglądają, gdy zawiesi się je dość nisko nad stołem lub kuchennym blatem, bądź wzdłuż dużego okna w salonie.