Minimalistyczna kuchnia w kolorze

armatura kuchenna

Kuchnia minimalistyczna to harmonia i porządek osiągane przez proste linie i tylko niezbędne dodatki. Monochromatyczne rozwiązania przełamane kolorem i dobrze dobrana armatura kuchenna to gwarancja udanej aranżacji, w której można odnaleźć spokój.

W minimalistycznej kuchni nie ma miejsca na przepych i zbędne dekoracje. Nie znaczy to jednak, że takie wnętrze będzie smutne i nieciekawe. Jak najbardziej taka kuchnia może zaspokoić wysublimowane, estetyczne potrzeby użytkowników – ale taki efekt osiąga się za pomocą innych środków. Funkcję zdobniczą przejmują nowoczesne sprzęty AGD, akcesoria kuchenne zastosowane z umiarem i armatura kuchenna. Na tle zabudowy świetnie zaprezentuje się np. czarny ekspres do kawy z chromowanymi elementami. Z kolei przybory kuchenne mogą być ustawione na metalowej szafce na kółkach w pojemnikach do przechowywania. Przyprawy na półkach, wieszaki na łyżki i garnki – o tym trzeba zapomnieć. Nawet zabudowa kuchenna jest pozbawiona zdobień. Najczęściej we frontach unika się uchwytów i stosuje mechanizmy samozamykające, ewentualnie stosowane są uchwyty listwowe lub frezowane, które nie rzucają się w oczy i nie zaburzają monolitycznej linii zabudowy.

rmatura kuchenna

Minimalistycznie w kuchni. Co z kolorem?

W kuchni z dekoracjami ograniczonymi do minimum królują barwy zimne: najpopularniejsze są biele i czernie, pojawiają się też szarości. Najczęściej zestawia się ze sobą dwa kolory, z wyraźną dominacją jednego z nich, w ten sposób uzyskujemy subtelny kontrast. Jeśli nie jesteśmy do końca przekonani co do takiej radykalnej kolorystyki, to warto przełamać ją zestawieniem kolorów, zaprezentowanych na jednej ze ścian. Można się też pobawić rodzajem powierzchni frontów – do wyboru mamy połysk lub mat (bez dodatkowych zdobień) – zdecydowanie posłuży to za element dekoracyjny.

armatura kuchenna kludi

Armatura kuchenna spod znaku minimalizmu

Dobranie armatury kuchennej w stylu minimalistycznym nie jest proste. Większość producentów oferuje standardowe rozwiązania. Nie można zaprzeczyć, że armatura kuchenna jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia, powinna łączyć w sobie zarówno nowoczesny, delikatny design, jak i funkcjonalność na najwyższym poziomie.

Kuchnia stylowa czy praktyczna?