Sprzęt budowlany – dlaczego warto go wypożyczać?

Coraz więcej firm budowlanych rezygnuje z zakupu drogich sprzętów na rzecz wynajmu. Jest to rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele korzyści. Jakie zalety wynikają z wypożyczenia urządzeń niezbędnych do pracy na budowie? Czy z takiego sposobu mogą korzystać wyłącznie duże firmy budowlane?

Od mniej więcej dwóch lat mówi się o przestoju w branży budowlanej. Po 2012 roku firmy z całej Polski zdecydowanie odczuły stagnację na rynku. Brak nowych zleceń to mniej dochodów, a mniejsza ilość ewentualnych zysków skutkuje brakiem inwestycji w nowe i specjalistyczne maszyny budowlane. Przedsiębiorstwa mogą jednak skorzystać z innego rozwiązania, którym jest wypożyczalnia sprzętu budowlanego.  Lista korzyści jakie wynikają z dzierżawy sprzętu jest długa. Głównymi zaletami są:

Korzyści finansowe

  • brak poniesienia kosztu inwestycji i zbyciaKoszt wynajmu sprzętu to ogromna oszczędność pieniędzy, które można przeznaczyć na inne cele. Przedsiębiorstwo budowlane zyskuje płynność finansową, która jest podstawą funkcjonowania. Firma oszczędza również środki przeznaczone na zbycie produktu.
  •  wykorzystanie potencjału firmyPrzedsiębiorstwo korzysta wyłącznie ze sprzętów, które w danej chwili są potrzebne. Racjonalny dobór sprzętu to oszczędności, które mogą zostać wykorzystane na inwestycje w firmie.
  • zmniejszenie kosztów magazynowania i brak kosztów konserwacjiWłasny sprzęt wymaga magazynowania i w przypadku przestoju (np. długa zima) jego kosztownej konserwacji. Zostaje wyeliminowany przymus opłacania budynków czy placów, na których przechowywane i chronione są maszyny.

Korzyści organizacyjne

  •  bardzo łatwe pozyskanie sprzętu

Duże firmy zajmujące się wypożyczaniem sprzętu są w stanie dostarczyć go na miejsce budowy bardzo szybko. Wynika to z faktu, iż mają rozbudowaną ofertę i posiadają one oddziały w wielu miastach.

  •  płynne wykonywanie prac

Prężnie działającą na polskim rynku firmą, która zajmuje się fachowym doradztwem jest Ramirent. Dodatkowo w okresie wykonywanych prac firma budowlana współpracująca z tym przedsiębiorstwem może liczyć na opiekę techniczną. Dzięki temu klient nie musi posiadać specjalistycznego warsztatu, zapasu części zamiennych oraz przeszkolonych mechaników. Korzyścią jest brak ewentualnych przestojów w pracach budowlanych.

Są to główne korzyści jakie wynikają z korzystania usług firmy zajmującej się wypożyczaniem sprzętu budowlanego.