Piękny biokominek od Acquaefuoco

Jeśli do naszego mieszkania czy domu dodać szczypty czaru, to zdecydowanie warto zastanowić się nad zamontowaniem kominka. Nie dość, że jest źródłem ciepła i można się przy nim ogrzać podczas chłodnego wieczoru, to odpowiednio dopasowany do reszty wystroju stanowi komplementarną część wyposażenia, która idealnie dopełnia całości.

Niestety bardzo wiele osób nie może sobie pozwolić na tradycyjny kominek, gdyż wymaga on posiadania odpowiedniej instalacji kominowej. Wynajmując mieszkanie czy dom, instalacja taka często jest niemożliwa ze względów technicznych, a dodatkowo potrzeba zgody właściciela nieruchomości, który niekoniecznie może być przychylny takiej koncepcji. Wszystko stracone? Na szczęście nie! Ratunkiem są tutaj tzw. biokominki.

biokominek

Biokominki polecane są głównie osobom, których interesują przede wszystkim względy estetyczne. Wprawdzie dają one nieco ciepła, ale jest to nieporównywalnie mniejsza dawka niż przy tradycyjnych kominkach. A designy są za to czasami niebywałe.

W produkcji biokominków specjalizuje się włoska firma Acquaefuoco i warty uwagi jest bez wątpienia jeden z ich modeli: The Tube. Specjalnie ukształtowana długa elegancka rurka sprawia, że możemy obserwować fascynujący taniec płomieni. The Tube może zostać przyczepiona do ściany i świetnie nadaje się zarówno do wnętrz, jak i na zewnętrzną ozdobę. Spójrzcie sami!

biokominek