Akacja, teak, eukaliptus a może merantii – porównanie drewna egzotycznego jako materiału do produkcji mebli ogrodowych?

Dzięki temu, że są różne zestawy mebli ogrodowych, każdy jest w stanie znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Komplety mebli przeznaczonych do trzymania na świeżym powietrzu mogą się od siebie tak różnić, jak komplety przeznaczone do trzymania wewnątrz domu. Na jakie meble warto więc zwrócić uwagę? Z jakich materiałów meble będą najlepsze i najbardziej wytrzymałe na działanie warunków atmosferycznych? I gdzie można kupić dobre meble, dostępne w różnych stylach, które sprawdzą się zarówno u miłośnika tradycyjnych, jak i nowoczesnych rozwiązań?

1. Meble ogrodowe – z jakich materiałów będą najlepsze?

2. Meble drewniane – na jakie drewno warto zwrócić uwagę?

3. Gdzie kupić meble tarasowe i krzesła ogrodowe?

Meble ogrodowe – z jakich materiałów będą najlepsze?

Meble ogrodowe muszą być wytrzymałe. Zarówno pojedyncze meble, jak i całe zestawy powinny być odporne na działanie czynników atmosferycznych, czy też zwykłe zadrapania czy działanie środków czyszczących. Najlepiej więc zdecydować się na meble wykonane z różnego rodzaju drewna. Na szczęście na rynku można spotkać modele wykonane zarówno z akacji, dębu, buku, sosny czy orzecha. Prawda jest jednak taka, że nie tylko rodzime odmiany drzew wykorzystywane są do wyrobu mebli. Na rynku można uświadczyć również meble, które zostały wykonane z drewna egzotycznego takiego, jak teak czy eukaliptus. Czy są one warte uwagi?

stolik kawowy drewniany z krzesłami casablanca

Meble drewniane – na jakie drewno warto zwrócić uwagę?

Meble wykonane z solidnych rodzajów drewna dostępnego z drzew lokalnych cieszą się ogromną popularnością wśród konsumentów. Jednak nie są to jedyne opcje dostępne na rynku. Można równie dobrze zdecydować się na produkty wykonane z drewna egzotycznego takiego jak merantii, eukaliptus czy teak. Produkty wykonywane z egzotycznych odmian drzew są podatne na obróbkę i szybko się suszą. Oprócz tego, ogromną zaletą mebli z drewna egzotycznego jest także to, że nie są one wygórowane cenowo. Nadadzą się więc na każdą kieszeń.

Gdzie kupić meble tarasowe i krzesła ogrodowe?

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem mebli drewnianych do ogrodu bądź na balkon, to z pewnością chcesz kupić modele dobrej jakości, które będą odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Unikatowe kolekcje meblarskie można znaleźć w internecie, na stronach producentów – warto spojrzeć chociażby na stronę marki Ratanland, która oferuje swoim klientom z rattanu. W ich kolekcjach można znaleźć nie tylko całe zestawy mebli ogrodowych, ale również piękne pojedyncze elementy takie, jak stoliczki czy krzesła.