Prawidłowe oznaczenie gaśnicy ma bardzo duże znaczenie

Znak przeciwpożarowy

Gaśnica to jeden z niezbędnych przedmiotów w każdym obiekcie użytku publicznego oraz każdej firmie. Kwestie związane z obecnością gaśnicy są regulowane przez obowiązujące przepisy. To również one określają, gdzie powinien znajdować się znak gaśnica oraz ile systemów gaśniczych powinno znaleźć się w obiekcie. Stosowanie się do obowiązujących przepisów BHP ma olbrzymie znaczenie. Wpływa bowiem na bezpieczeństwo osób przebywających w danym obiekcie oraz pozwala uniknąć dotkliwych mandatów w przypadku kontroli.

Gdzie kupić znak gaśnica?

Często pojawiającym się pytaniem jest to gdzie kupić znak przeciwpożarowy, który będzie spełniał obowiązujące normy. Tego rodzaju produkty można znaleźć w sklepach specjalizujących się w dostarczaniu artykułów BHP. W ich ofertach można znaleźć bardzo wiele wysokiej jakości nalepek oraz oznaczeń w różnych wymiarach, które z powodzeniem można wykorzystać w prowadzonej firmie i czerpać z nich radość. Znak gaśnicy jasno sugeruje gdzie znajduje się gaśnica, którą można wykorzystać do walki z ogniem. Wiele sklepów posiadających w swojej ofercie piktogram gaśnica pozwala na robienie zakupów online. Dzięki temu bardzo wygodnie można kupić praktycznie dowolną ilość potrzebnych w firmie oznaczeń. Dodatkowo niskie koszty dostawy tego rodzaju produktów sprawiają, że tym bardziej warto zainteresować się takimi ofertami, które wpasują się w potrzeby. 

Znak przeciwpożarowy można z łatwością zamontować

Posiadając już oznaczenia można przystąpić do ich umieszczenia w konkretnych miejscach w firmie. Sam montaż oznaczeń nie stanowi żadnego problemu i jest bardzo komfortowy. Do znaków dołączona jest bowiem folia samoprzylepna. Sprawia ona, że można łatwo zaznaczyć lokalizację gaśnicy. Znaki w formie naklejki można umieścić na praktycznie dowolnej powierzchni. Wysokiej jakości klej świetnie utrzyma się na płycie sztywnej PCV, ale również powierzchniach metalowych czy na ścianie. Folia samoprzylepna posiada bardzo szerokie zastosowania i jest jednym z najlepszych rozwiązań. Tego rodzaju znak przeciwpożarowy gaśnica bez żadnego problemu zamontujesz samodzielnie. W ten sposób możliwe będzie uzyskanie dodatkowych oszczędności.

Najważniejsze informacje związane z przepisami

Obowiązujące przepisy bardzo precyzyjnie określają ile gaśnic ma znaleźć się na danej powierzchni i jak powinny być oznaczone. Przewidziane są również dokładne procedury na wypadek pożaru, które pozwalają na szybkie opanowanie rozprzestrzeniającego się ognia. Najważniejsze informacje w tym zakresie znajdziesz na stronie Znaki BHP – Gaśnica. Dowiesz się na stronie jak posługiwać się podręcznym sprzętem gaśniczym, czym jest świadectwo dopuszczenia cnbop oraz wiele innych.

Artykuł sponsorowany