Program dla konstruktora: Allplan

Allplan Engineering to doceniany program dla konstruktora. Jest to jeden z modułów kompleksowego rozwiązania BIM, Allplan. Pozostałe moduły to: Allplan Architecture oraz Allplan BImplus. Całość pozwala na zaprojektowanie pełnego cyklu życia budynku, umożliwiając współpracę specjalistów z różnych branż, w tym np. konstruktorów i architektów.

Projektowanie konstrukcji żelbetowych

Program dla konstruktora przede wszystkim powinien umożliwiać szybkie i sprawne projektowanie konstrukcji żelbetowych. Te oczekiwania spełnia rozwiązanie Allplan Engineering, które wyposażone zostało w rozbudowane narzędzia do żelbetu. Bardzo dobry program dla konstruktora mostów to Allplan Bridge 2020, wspierających inżynierów praktycznie na wszystkich etapach pracy (od koncepcji, po budowę).

Program Allplan Bridge 2020 spełnia wymagania związane z konstrukcją mostów. Przede wszystkim chodzi o projektowanie konstrukcji żelbetowych, ale także konstrukcji sprzężonych oraz mostów kompozytowych. Najnowsza wersja programu została wzbogacona o etapowanie prac konstrukcyjnych, łatwe pozycjonowanie, znormalizowanych i powtarzalnych profili.

Projektowanie konstrukcji żelbetowych wymaga wyjątkowej precyzji. Odpowiedni program może być dla konstruktora ogromnym ułatwieniem. Zwiększa efektywność, pozwala oszczędzić pieniądze oraz czas. Jak najlepiej przekonać się, czy program jest odpowiedni? Pobrać wersję demonstracyjną i przetestować go na jakimś projekcie.

Program dla inżyniera budownictwa

Program dla inżyniera budownictwa powinien być wydajny, szybki i precyzyjny. Dodatkowym argumentem, zawsze pozostaje kwestia ceny. W przypadku oprogramowania Allplan duże znaczenie ma wieczysta licencja. Większość programów dostępnych na rynku dostępna jest wyłącznie w formie subskrypcji, czyli inaczej wypożyczenia.

Biorąc pod uwagę aspekty finansowe, zdecydowanie korzystniejszy może być program dla inżyniera budownictwa, objęty wieczystą licencją. Oznacza to, że użytkownik oczywiście ma możliwość wykupienia aktualizacji, ale nie musi tego robić, aby móc korzystać z programu. Producenci zalecają aktualizację przynajmniej co kilka lat – technologia się zmienia – nadal jednak jest to wybór użytkownika.

Allplan to program dla inżyniera budownictwa, który wyróżnia się na rynku również kompleksową pomocą techniczną oraz dużą ilością bezpłatnych materiałów szkoleniowych dla użytkowników (oraz przyszłych użytkowników). Filmy instruktażowe dostępne są dla wszystkich – np. poprzez media społecznościowe marki Allplan.

Model 3D konstrukcji – Allplan 2020

Model 3D konstrukcji jest w programie Allplan 2020 jeszcze prostszy do wykonania. Narzędzie zostało uzupełnione o nowy modeler konstrukcji stalowych, do modelowania prostych konstrukcji bez połączeń. Dlaczego to ważne? Ponieważ teraz nie będzie już do tego potrzebny osobny, specjalistyczny program.

Zmianą uległ nie tylko model 3D konstrukcji, ale także np. renderowanie. W najnowszej wersji programu możliwa jest realistyczna prezentacja obiektu za pomocą renderowania panoramicznego. Oznacza to, że użytkownik programu Allplan może tworzyć sferyczny obraz z dowolnej perspektywy. Dzięki funkcji renderowania w czasie rzeczywistym w Allplan 2020 można także nadawać różne temperatury kolorów.

Model 3D konstrukcji, renderowanie, czy kopiowanie wzdłuż dowolnej ścieżki to tylko wybrane nowości, jakie możesz odnaleźć w programie Allplan 2020. Jak najlepiej się z nimi zapoznać? Poprzez pobranie bezpłatnej wersji demonstracyjnej, która jest już dostępna na stronie polskiego dystrybutora oprogramowania.