Urządzasz ogród? Sprawdź jakie materiały mebli są najpopularniejsze

Obecnie mamy do dyspozycji naprawdę wiele różnych mebli ogrodowych. Jednak z tego powodu trudno też nam czasem wybrać odpowiednie wyposażenie, które będzie nie tylko wytrzymałe, ale również będzie się dobrze prezentował w naszym ogrodzie. Dlatego zwróćmy uwagę na najmodniejsze i najpopularniejsze materiały, z jakich wykonane są meble na zewnątrz.

Dopasuj meble do stylu ogrodu

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że meble ogrodowe, tak samo, jak każde wyposażenie ma być uzupełnieniem głównego stylu i motywu całej przestrzeni. Choć oczywiście stanowią jeden z najważniejszych elementów, to jednak właśnie ogólny charakter ogrodu wskaże nam kierunek, w jakim powinniśmy podążać w trakcie wybierania ogrodu. W końcu zupełnie inne modele sprawdzą się w przypadku ogrodu w stylu śródziemnomorski, nowoczesnym, loftowym, angielskim lub wiejskim.

Jakie są najpopularniejsze materiały do mebli ogrodowych?

Zwróćmy uwagę na to, że obecnie panuje trend, zgodnie z którym spędzamy wiele czasu na świeżym powietrzu, staramy się nie szkodzić naturze i wybieramy ekologiczny nurt. Właśnie z tego powodu najmodniejsze są naturalne materiały, dlatego takie modele są najczęściej dostępne, a przy okazji najchętniej wybierane. Jednak w nowoczesnych ogrodach stawia się na minimalistyczną formę, co zapewnia m.in. stal.

Ważne jest tylko to, żebyśmy wybrali sklep, gdzie znajdziemy wiele różnorodnych mebli, które dopasujemy do stylu naszego ogrodu. Szeroki asortyment zapewnia m.in. homegarden.com.pl.

Drewniane meble ogrodowe

Trzeba przyznać, że drewno jest ciągle jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli ogrodowych. Ważne jest jednak to, że w ich przypadku konieczna jest prawidłowa pielęgnacji, np. przy pomocy lakierów, olejów lub wosku.

Poza tym polecane są różne gatunki drewna. W przypadku krajowych odmian szczególnym zainteresowaniem cieszy się akacja, grab, dąb i jesion, a do egzotycznych eukaliptus, teak i marbau.

Meble z naturalnych plecionek

W tym przypadku warto wymienić meble, które są najchętniej wybierane od paru sezonów, czyli rattan. Decydując się na nie, możemy bez problemu połączyć naturalny materiał z nowoczesnym stylem, tym bardziej, jeżeli uzupełnimy je o wygodne poduszki. Poza tym są trwałe i odporne na warunki zewnętrzne. Jednak pamiętajmy o tym, że nie jest to jedyny przykład wyposażenia, który jest wykonane z naturalnych plecionek.

Ciekawe są również meble wiklinowe, bambusowe lub z włókna bananowca. Ten ostatni przykład wyróżnia się też wysoką trwałością.

Metalowe meble ogrodowe

Bez wątpienia metal jest najlepszym wyborem w przypadku nowoczesnych ogrodów, gdzie z łatwością dopasujemy takie meble do innych elementów. Poza tym takie wyposażenie odznacza się wysoką odpornością, a przy okazji mogą przybierać rozmaite kształty i formy, dzięki czemu z łatwością znajdziemy jakieś niezwykłe modele.

Najchętniej do produkcji mebli ogrodowych wykorzystywane jest aluminium, żeliwa oraz stal. Jednak ten ostatni materiał wymaga dodatkowego zabezpieczenia przed korozją.