Wybieramy najmodniejsze wzory rolet materiałowych w tym sezonie

Tekstylia okienne

Tekstylia okienne, takie jak zasłony, rolety materiałowe czy rolety typu dzień-noc, potrafią wnieść do naszego wnętrza domowe ciepło i przytulność. Pozwalają też ograniczyć nagrzewanie się pomieszczeń. Jakie wzory rolet będą cieszyć się największą popularnością w tym sezonie?

Rolety materiałowe we wzór lasu

Wiosna 2018 roku to tradycyjnie czas prezentowania nowych trendów na cały nadchodzący sezon. Nowe koncepcje są chętnie przyjmowane i stosowane we wnętrzach. Rolety materiałowe, ale też zasłony będą w tym sezonie zadrukowywane we wzór lasu, który wprowadza do wnętrza modny kolor zieleni oraz malownicze pejzaże.

Rolety naśladujące deseń kamieni i surowców naturalnych

Projektanci wnętrz będą w tym sezonie stawiać na surowce naturalne. Sporym powodzeniem cieszyć się będą zasłony i rolety we wzór kamieni, drewna czy bambusa. Człowiek chce być bliżej natury i jeśli nie może zrobić tego wprost, gdyż na przykład mieszka na 9. piętrze wieżowca w Warszawie, może obcować z przyrodą poprzez zaopatrzenie się właśnie w zasłony z tym motywem. Namiastkę ogrodu można wprowadzić do wnętrza również za sprawą wdzięcznych roślin doniczkowych. Z zewnątrz z kolei okno możemy przyozdobić markizą (zobacz markizy Opole).

Rolety do zadań specjalnych – rolety antywłamaniowe

Na rynku spotkać można również rolety zewnętrzne, które mają mniej dekoracyjny, a zdecydowanie bardziej użytkowy charakter. Służą przede wszystkim do zabezpieczania okien przed złodziejami i ograniczenie im dostępu do szyb, które łatwo zbić. Tego typu rolety aluminiowe najlepiej sprawdzają się w przypadku osób wybierających się na urlop, a także tych przeprowadzających się za granicę. Oczywiście nic nie zastąpi czujności sąsiadów czy dalszej rodziny, jednak jeśli nie możemy na to liczyć, zaopatrzmy się też w przeszkody mechaniczne, które ostudzą zapały złodzieja.

Rolety aluminiowe można z powodzeniem montować również w domkach letniskowych ulokowanych na wsiach i w małych turystycznych miejscowościach, do których zaglądamy wyłącznie w letnim sezonie, a które przez dużą część roku stoją całkowicie puste i bez nadzoru. Rolety antywłamaniowe, w połączeniu z innymi systemami zabezpieczeń, takimi jak solidne klamki, zamknięcia i alarmy, mogą uchronić nas przed kradzieżą i zniechęcić złodzieja przed obrabowaniem naszej posesji. Zabezpieczenia działają jak straszak i pokazują, że właściciele, będąc świadomymi zagrożeń płynących ze świata zewnętrznego, są przezorni i dbają o swoje bezpieczeństwo.