Czy drewno nadal jest w modzie?

Drewno – materiał trwały i naturalnie piękny. Znany od lat i od lat doceniany. Jednak w dzisiejszych czasach nie tylko jakość i solidność się liczą. Choć są to cechy niezwykle ważne, to równie istotne są panujące trendy. Każdy, kto urządza wnętrza swojego mieszkania czy domu chce, aby były one modne. Kluczem do sukcesu i stworzenia pięknych aranżacji jest połączenie tego co solidne i modne, bez konieczności decydowania się na kompromis i wybierania pomiędzy tym co trwałe, a tym, co zgodne z trendami.

Ponieważ meble są pewnego rodzaju inwestycją, kupujemy je raz na kilka, czasami nawet kilkadziesiąt lat, powinny być ponadczasowe. Nie należy mebli traktować jak ubrań, które co sezon można wymieniać. Do mebli należy podejść inaczej. W ich przypadku należy postawić na nieprzemijającą, ciągle modną klasykę. Taką jest drewno i meble z niego wykonane.

kolekcja VINCI
kolekcja VINCI

 Drewno za dnia i w nocy

Drewno od lat święci tryumfy. Ogromną jego zaletą jest uniwersalność. Pasuje do wnętrz urządzonych w każdym stylu – nowoczesnym, klasycznym czy też inspirowanym stylem jakiejś epoki. Materiał tylko z pozoru zwykły. Jego niezwykłość docenić można szczególnie wtedy, gdy przed sobą mamy piękne przedmioty, które, właśnie z drewna zostały zrobione.

Stół z buku twardzielowego PARIS
Stół z buku twardzielowego PARIS

Surowiec, jakim jest drewno, doceniają przede wszystkim Ci, którzy cenią rozwiązania „w zgodzie z naturą”, wysoką jakość przedmiotów oraz ich niezwykłość. Ekologiczny materiał to nie tylko modna propozycja. Posiadając meble z litego drewna podkreślamy, że troska o środowisko naturalne nie jest nam obojętna. Doskonała jakość drewna pozwoli cieszyć się z posiadanych przedmiotów przez długi czas. Co ważne, w okresie ich użytkowanie nie stracą one na wartości. Niezwykłość mebli oraz innych wykonanych z drewna przedmiotów tkwi w tym, że żaden produkt nie jest taki sam. Nie ma dwóch identycznych kawałków drewna. Każdy posiada wyjątkowe usłojenie, niepowtarzalną strukturę oraz kolor.

Stół z kolekcji Odys
Stół z kolekcji Odys

Drewno idealnie sprawdza się w przypadku produkcji mebli codziennego użytku takich jak: łóżka czy stoły, które muszą odznaczać się trwałością. Bukowe czy dębowe łóżka cechuje wyjątkowa jakość. Ponadto, dzięki temu, że drewno jest materiałem „plastycznym” drewniane łóżka mogą mieć rozmaitą stylistykę. Mogą mieć piękne, toczone nogi oraz rzeźbione zagłówki. Mogą też być klasyczne, o geometrycznym kształcie lub innowacyjne, które dają możliwość indywidualnego doboru kształtu i wysokości nóg oraz modelu zagłówka. Wszystkie te możliwości daje surowiec, jakim jest drewno, a udowadniają to producenci, dostarczając na rynek wyjątkowe rozwiązania, takie, jak te, prezentowane, które pochodzą ze sklepu BEDS.pl.

Łóżko z kolekcji Paris
Łóżko z kolekcji Paris

Drewno doskonale sprawdza się także przy produkcji stołów. Naturalny surowiec w połączeniu z dopracowaną konstrukcją oraz pomysłem projektanta to gwarancja udanych spotkań przy stole. Stół to mebel wyjątkowy. W wielu wnętrzach stanowi centrum dowodzenia. To przy nim jemy, biesiadujemy, rozmawiamy i debatujemy. Warto zatem zadbać, aby czynności wykonywane przy stole były przyjemne. Pomoże w tym odpowiednio dobrany stół. Należy pamiętać o tym, że mebel ten już dawno przestał być blatem (płytą wierzchnią) zamocowaną na czterech nogach. Stoły to coś więcej. Warto zatem wybrać mebel solidny i odpowiednio duży. Należy przemyśleć zakup stołu rozkładanego, który, w razie niezapowiedzianej wizyty znajomych, umożliwi zwiększenie powierzchni użytkowej. Takie stoły, które przedstawione zostały na aranżacjach, w swojej ofercie ma sklep internetowy TABLES.pl

Łóżko Vento z dębu sęcznego
Łóżko Vento z dębu sęcznego

Zatem na zadane w tytule pytanie, nie sposób odpowiedzieć inaczej, jak: tak, drewno nadal jest w modzie i nic nie zapowiada tego, aby z niej wyszło.