Mieszkania do zakupu w Szczecinie – modernizm w harmonii z naturą

Szczecin jako miasto leżące blisko niemieckiej granicy, nad Odrą i Bałtykiem jest ośrodkiem o dużym potencjale. Położenie geograficzne i rola miasta – stolicy województwa zachodniopomorskiego to główne motywy decyzji o zamieszkaniu w tym mieście.Szczecin jako jedno z największych miast polskich z pewnością oferuje wiele możliwości rozwoju zawodowego. Wbrew pozorom nie brakuje mu zieleni i miejsc o charakterze rekreacyjno – wypoczynkowym. W ciągu ostatnich dwóch dekad sporo się tam zmieniło, a osoby, które planują ustatkować się właśnie w tym mieście, nie powinny mieć problemu ze znalezieniem mieszkania.

Miasto Gryfa – bogata historia i duży potencjał

Gryf widniejący w herbie Szczecina przypomina o tym, że miasto ma korzenie sięgające czasów średniowiecza. Zostało ulokowane na prawie magdeburskim – podobnie jak Kraków i Poznań. Szczecin ma silne korzenie gospodarcze – należał do związku miast Hanza, podobnie jak Gdańsk. Niestety dalsze wydarzenia historyczne, w tym głównie II wojna światowa zahamowały jego rozwój i doprowadziły cenne zabytkowe części miasta do ruiny. Obecnie głównymi wyzwaniami dla Szczecina jest budowanie lepszych szlaków komunikacyjnych z innymi częściami Polski oraz wzbudzenie większego zainteresowania inwestorów, którzy zechcą wykorzystać jego potencjał.

Dynamiczny rozwój zabudowy mieszkalnej

Gotowe mieszkania w Szczecinie są dostępne m.in. na Osiedlu Książąt Pomorskich, na osiedlu Krzekowo – Bezrzecze, a także w dzielnicy Śródmieście. Osiedle Ksiażąt Pomorskich położone wśród malowniczych Wzgórz Warszewskich w dzielnicy Północ rozwinęło się w ciągu ostanich lat pod względem mieszkaniowej zabudowy. Obecnie nowe mieszkania są dostępne m.in. przy ul. Księcia Warcisława, nieopodal Parku Kasprowicza.

W dzielnicy Zachód również są prowadzone atrakcyjne inwestycje mieszkaniowe, m.in. Chabrowe Osiedle położone na osiedlu Krzekowo – Bezrzecze, niedaleko centrum miasta. Wspomniana inwestycja opiera się na jednorodzinnej zabudowie. Osiedle jest dobrze skomunikowane z innymi dzielnicami miasta. Zielone tereny w okolicy mieszkań zostały optymalnie zagospodarowane z myślą o funkcjach rekreacyjno – wypoczynkowych. Oświetlone nocą alejki tworzące romantyczną atmosferę z pewnością przypadną do gustu amatorom wieczornych spacerów.

Z kolei w Śródmieściu Szczecina powstaje nowa zabudowa mieszkaniowa reprezentująca w przeważającej mierze modernistyczny styl. Jako przykład można wskazać na nowoczesne mieszkania z loggiami, balkonami lub tarasami w otoczeniu miejskiej zieleni na osiedlu Nautica.

Bloki odchodzą do lamusa

Obecnie osoby decydujące się na zakup własnego mieszkania mają wysokie oczekiwania odnośnie do mieszkaniowych standardów, ponieważ dla większości nabywców wiąże się to z zobowiązaniem na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Nie każdemu kredytobiorcy spodoba się mieszkanie w bloku, obok którego znajduje się zaniedbany park, pełniący rolę zieleni miejskiej dla całego osiedla. Wzrost oczekiwań potencjalnych nabywców mieszkań determinuje działania inwestorów, którzy istotnie przyczyniają się do zmiany wizerunku Szczecina – z „betonowego miasta” na pełen zieleni ośrodek miejski łączący Polskę z zachodnią Europą i krajami nadbałtyckimi.

Szczecin nie musi już przekonywać co do tego, że warto zostać tam na stałe – chętnych nie brakuje Z jednej strony, zachodniopomorskie województwo charakteryzuje się mniejszym wskaźnikiem migracji i niższą gęstością zaludnienia. Niemniej osoby, które cenią sobie niższe koszty życia i mniejszą konkurencję odbierają te wskaźniki zdecydowanie pozytywnie.