Ocieplasz poddasze? Wypróbuj pianę poliuretanową

Ocieplasz poddasze? Wypróbuj pianę poliuretanową

Na rynku materiałów budowlanych nie brakuje rozwiązań skracających czas i zmniejszających nakład pracy przy wykonywaniu niektórych czynności. Jako przykład można wskazać pianę poliuretanową służącą do wykonywania wewnętrznej izolacji termicznej.

Piana poliuretanowa przeznaczona do wykonania wewnętrznej warstwy izolacyjnej, zapewnia wysoki komfort oraz pozwala na ograniczenie wydatków na termomodernizację. Piana poliuretanowa jest aplikowana na ocieplaną ścianę za metodą natrysku. Wykonana w ten sposób warstwa pełni funkcję izolacji termicznej i akustycznej. Wykonywanie izolacji poddasza poprzez zastosowanie tej metody jest usługą świadczoną przez profesjonalistów.

Prawidłowe wykonanie warstwy izolacyjnej kluczem do sukcesu

Warstwa izolacyjna powinna być wykonana starannie, profesjonalnie, aby nie powstały mostki termiczne – miejsca, przez które ciepło ucieka z wnętrza. Nieprawidłowe wykonanie izolacji prowadzi do utraty do 30% ciepła w okresie grzewczym. Natomiast w okresie letnim pobyt na poddaszu może być trudny do wytrzymania. Natryskowa piana poliuretanowa pozwala na wyeliminowanie mostków termicznych. Możliwości tego materiału izolacyjnego w porównaniu z innymi materiałami (np. wełną mineralną) są znacznie większe, ponieważ tworzy jednolitą i bezspoinową powierzchnię. Pianka poliuretanowa posiada najniższą z dostępnych wartość współczynnika przewodzenia ciepła w budownictwie.

Trwałość izolacji wykonanej przez pianę poliuretanową

Piana poliuretanowa tworzy trwałe połączenie z ocieplaną warstwą. Piana nie przemieszcza się i nie osuwa. Jej charakterystyczną cechą jest dobra przyczepność do podłoża, bez względu na jego rodzaj. Mimo upływu lat, zachowuje ona właściwości izolujące. Jej zaletą jest także odporność na rozwój grzybów, porostów i pleśni. Zastosowanie tego materiału izolacyjnego pomaga stworzyć przestrzeń mieszkalną przyjazną dla alergika. Piana poliuretanowa jest nieszkodliwa dla środowiska.

Użycie pianki poliuretanowej nie wymaga uprzedniego wzmocnienia konstrukcji dachu. Nie prowadzi ono również do utraty przestrzeni. Warstwa piany poliuretanowej jest stosunkowo wąska. Czas potrzebny na wykonanie warstwy izolacji na poddaszu wynosi jedynie jeden dzień roboczy. Wynika to między innymi z prostoty nanoszenia izolacji metodą natryskową.

Zastosowanie agregatu natryskowego z pianką poliuretanową

Pianka poliuretanowa aplikowana agregatem natryskowym jest uznawana za skuteczną termoizolację, a czasem także hydroizolację. Omawiane rozwiązanie może zostać zastosowane nie tylko do ocieplenia poddasza, ale również ścian budynków i płaskiego dachu oraz do wykonania izolacji fundamentów, stopów i posadzek.