Nieproszeni goście? Jak z nimi walczyć?

Każdy spotkał się z problemem nieproszonych gości w domu i obejściu. Mieszczuchy wiedzą jak wygląda karaluch. Czasem też walczą z pluskwami. Na wsiach utrapieniem mogą stać się szerszenie i osy. Ogrody niszczone są przez krety i nornice. A w ścianach domostw gnieżdżą się myszy i szczury.

Jak walczyć z nieproszonymi gośćmi opowie ekspert firmy STANDER, która specjalizuje się w kompleksowym zwalczaniu szkodników sanitarnych, świadcząc usługi dezynfekcji, dezynsekcji, deratyzacji oraz ozonowania dla firm i osób prywatnych w północno- wschodniej Polsce.

– W przypadku zetknięcia się z problemem jaki stwarza obecność owadów, gryzoni czy innych  organizmów, należy skorzystać z fachowej pomocy specjalisty. Tylko w ten sposób zyskamy pewność, że usuniecie szkodników będzie skuteczne i nie zagrozi zdrowiu i życiu mieszkańców. Pracownicy Stander dysponują szeroką wiedzą na temat cyklu życia insektów i dzięki niej mogą być skuteczni w walce z nimi. Środki jakie stosujemy w pracy są dobierane tak by były jak najmniej inwazyjne. – tłumaczy Jan Polak, ekspert firmy Stander.

Kiedy stosuje się dezynsekcję?

Dezynsekcję stosujemy w zwalczaniu szkodników, które są owadami np. wszy, pcheł, pluskiew, karaluchów, mrówek, moli, a nawet much, komarów,  os czy szerszeni.  Zależnie od uwarunkowań można zastosować dezynsekcję poprzez:

  • oprysk środkiem owadobójczym,
  • aplikację żelu biobójczego,
  • zamgławianie zimną lub gorącą falą.

Deratyzacja

Deratyzację stosujemy w przypadku obecności gryzoni. Jest ona konieczna z powodu ogromnych strat i zniszczeń jakie powodują szczury i myszy. Oprócz zjadania i zanieczyszczania odchodami żywności , powodują one uszkodzenia konstrukcji budynków, awarie urządzeń na skutek pogryzienia ich elementów i kabli zasilających. Na skutek szybkiego powiększania się populacji gryzoni dochodzi do coraz większych zniszczeń. Dlatego im szybciej pozbędziemy się szkodników tym mniejsze straty spowodują.

Dla firm z branży spożywczej prowadzimy usługę deratyzacji rodentycydami. Prowadzimy pełną dokumentację, a działania przez nas podejmowane są bezpieczne zarówno dla pracowników firm jak i żywności znajdującej się w budynkach objętych deratyzacją.

Krety, nornice… jak z nimi walczyć?

Pracownicy firmy Stander zostali przeszkoleni i mają certyfikaty na ochronę roślin przed szkodnikami takimi jak krety , nornice i karczowniki metodą fumigacji.  Fumigacją fosforowodorem może być wykonywana jedynie przez przeszkolone ekipy, które ukończyły kurs ochrony roślin metodą fumigacji gazem fosforowodorowym.

Ozonowanie

Ozonowanie to najprostsza i najskuteczniejsza metoda pozbycia się roztoczy, bakterii i grzybów z otoczenia. Generator ozonu wydziela gaz, który po rozpadzie na cząstki tlenu łączy się z innymi cząsteczkami skutecznie eliminując nie tylko szkodliwe drobnoustroje ale też zapach związany z ich obecnością. Ozonowanie jest szczególnie zalecane w pomieszczeniach takich jak przedszkola czy żłobki. Można je również przeprowadzić w mieszkaniu alergika by wyeliminować alergeny.