Regały, stoły, półki – jak dobrać meble do magazynu?

jak dobrać meble do magazynu

Każdy warsztat czy magazyn wymaga właściwego umeblowania. Odpowiednio dobrane regały półkowe, stoły i innego rodzaju meble pomagają w przechowywaniu dowolnych regałów. Dzięki nim nawet niewielkie pomieszczenie może być w pełni ergonomiczne i funkcjonalne. W jaki sposób dobrać umeblowanie do magazynu, zaplecza sklepowego czy warsztatu? Skorzystaj z naszych porad.

  1. Na co zwrócić uwagę, wybierając wyposażenie?
  2. Rodzaje mebli do magazynu

Na co zwrócić uwagę, wybierając wyposażenie?

Decydując się na regały sklepowe i innego typu wyposażenie do warsztatu albo magazynu, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj, specyfikę i wagę przechowywanego towaru. Istotne są także wielkość pomieszczenia, a także sposób magazynowania. Ważne jest bowiem, czy produkty będą składowane luzem, czy też może w zbiornikach, kartonach albo na paletach.

Po określeniu powyższych parametrów, można zacząć dobierać konkretne wyposażenie magazynu, w tym przede wszystkim regały. Istotne są ich wymiary, liczba półek, maksymalne obciążenie czy możliwość regulacji wysokości półek. Najlepiej, aby regały można było przymocować do ściany, co zapewni większą stabilność mebla. Aktualnie profesjonalne firmy dostarczające rozwiązania do magazynu, takie jak LOG-SYSTEM, posiadają szeroki wybór mebli, które można dobierać indywidualnie do potrzeb danej firmy.

Rodzaje mebli do magazynu

Jakie konkretnie rodzaje umeblowania warto zakupić? Najważniejszym meblem są z pewnością regały. Rynek oferuje szeroki wybór regałów, wśród których największą popularnością cieszą się modele półkowe. Sprawdzają się one w ręcznym magazynowaniu lekkich albo średnio ciężkich towarów. Nie wymagają używania wózków widłowych. Cechują się możliwością łatwego demontażu, a także ich modyfikacji, np. obniżenia albo podwyższenia. Jeśli w pomieszczeniu towary są składowane na paletach, warto zdecydować się na tzw. regały paletowe. Pozwalają one na bezpośredni i wygodny dostęp do każdej palety. Można je obsługiwać za pomocą profesjonalnych maszyn, takich jak wózki widłowe albo podnośniki. Znakomicie sprawdzają się zwłaszcza w dużych halach i zakładach, w których składowane są duże ilości towarów. Z kolei do składowania ładunków podłużnych, najlepsze są regały wspornikowe. Dzięki nim wszelkiego rodzaju szyny, deski, kątowniki, rury i inne długie elementy są przechowywane w sposób wygodny i w pełni bezpieczny. Bardzo polecane są również stoły warsztatowe. Sprawdzą się one zwłaszcza w warsztatach stolarskich oraz wszędzie tam, gdzie wykonywane są różnego rodzaju prace ręczne.

We współpracy z Industrial