Stół biurowy — podstawowe wyposażenie w każdej firmie

Stół biurowy

Nawet ultranowoczesne organizacje z konsolami, piłkarzykami i basenem mają na wyposażeniu stół. To mebel, bez którego na dłuższą metę ciężko się obejść.

W każdym biurze można znaleźć bardzo zróżnicowane wyposażenie, chociażby pod względem wyglądu. Mimo tego umiemy je odpowiednio nazwać — to jest krzesło, a to stół. Ten ostatni kojarzy się ze wspólnymi posiłkami w pokoju socjalnym, zebraniami, ważnymi wydarzeniami ogłaszanymi przez przełożonych czy wreszcie negocjacjami z kontrahentami. Stół to jeden z pierwszych mebli, który pojawia się w biurze. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Swoboda konfiguracji

Stół biurowy przydaje się w wielu miejscach. Jego wygląd i funkcjonalność warto dostosować do miejsca, w którym będzie na co dzień stał. Często przy tworzeniu stanowiska pracy wykorzystuje się stół, dodając do niego szafkę na kółkach, co daje dużą swobodę w organizacji miejsca pracy. Jest to ważna zaleta, gdyż w przeciwieństwie do klasycznych biurek, stoły nie mają sztywno rozlokowanych półek i szafek. Ponadto ten rodzaj mebla w wersji biurowej wyposażony jest w regulowane nóżki. Oznacza to, że jego wysokość możemy dostosować do własnych preferencji, uwzględniając wzrost, a co za tym idzie wysokości siedziska.

Regulacja wysokości blatu

Na rynku dostępne są modele z ręcznie odkręcanymi regulatorami wysokości w nóżkach, ale także rozwiązania automatyczne wykorzystujące pneumatykę. Ten drugi wariant sprawdzi się w firmach, które dosyć swobodnie podchodzą do przydzielania konkretnego miejsca pracownikowi. Dzięki temu każdy użytkownik w łatwy sposób dostosuje wysokość biurka do pozycji, w której chce pracować. Ktoś będzie stać, inna osoba usiądzie na krześle, a jeszcze ktoś wybierze dmuchaną piłkę. Regulacja stołu w każdym wariancie to duża wygoda.

Przeznaczenie

Część stołów wypełni pokoje socjalne, miejsca spotkać z kontrahentami, a inne będą przeznaczone dla konkretnych pracowników. Poza regulacją wysokości blatu i wyglądem, przydatnym rozwiązaniem są kółka. Zespoły projektowe, które wymieniają się pomysłami lub omawiają zagadnienia, potrzebują mobilności. Złączenie stołów i sprawne rozstawienie ich po kątach, gdy zajdzie taka potrzeba to duża zaleta, zwłaszcza w tych miejscach, gdzie pracownicy uwalniają swoją kreatywność.

Elegancja

Każdy ma swój gust, ale istnieją uniwersalne standardy, a także tzw. dobry smak, który pozwala na wybór stołów do części wspólnych. Gabinet wyższej rangą osoby w firmie z zamiłowaniem do klimatów azjatyckich można ozdobić stolikiem herbacianym. To miły dodatek, gdy pojawią się goście. Podobne, ale nieco większe meble świetnie sprawdzą się poczekalni, recepcji lub pokoju spotkań. Kompozycje łączące drewno i stal, świetnie komponują się w większości przestrzeni.

Stół biurowy to podstawowy mebel w każdym biurze. Jego parametry są zależne od przeznaczenia i upodobań przyszłych użytkowników. Funkcjonalność tego rodzaju wyposażenia podkreśla uniwersalność stołu oraz mnogość jego zastosowań. Przy następnym zakupie, warto pomyśleć o cechach, których oczekujemy od stołu. Pozwoli to na znalezienie najlepszego dla nas mebla.

Artykuł sponsorowany