Zaawansowane systemy sceniczne, aby tworzyć nowoczesne sale wielofunkcyjne

systemy sceniczne

Wyobraź sobie tradycyjną salę teatralną z miejscami siedzącymi, która dosłownie w kilka chwil zamienia się w przestronne miejsce do realizacji koncertu rozrywkowego albo salę bankietową. Dzisiaj stawia się na sale wielofunkcyjne, a sprawne przeobrażanie takich przestrzeni nie musi być już tylko wizją wyobraźni, ale jest całkiem realne i łatwo dostępne. Poznaj nowoczesne systemy sceniczne, technikę, która pozwala dostosować miejsce ze sceną wedle indywidualnych potrzeb.

Innowacyjne systemy sceniczne, czyli niezawodność, precyzja i bezpieczeństwo

Automatyczne przenoszenie scenografii, dostosowanie sceny do warunków sali, modyfikacja strefy widowni, łatwy transport niezbędnych komponentów, właśnie to umożliwiają nowoczesne systemy sceniczne, które zostają dopasowane do indywidualnych potrzeb miejsc, w jakich odbywają się różnego rodzaju wydarzenia. Dzisiaj konieczność oferowania rozmaitych widowisk, spektakli i występów sprawia, że sale muszą być wielofunkcyjne, zaś ich modyfikacja nie może stwarzać problemu. Co więcej, wszelkie zmiany muszą następować przy zachowaniu optymalnego bezpieczeństwa, a efekt musi być całkowicie komfortowy, zarówno dla publiczności, organizatorów, jak i osób występujących. 

Poniżej przedstawiono jeden z systemów scenicznych, który umożliwia sprawną modyfikację ruchomej widowni dosłownie w kilka minut. 

Technika sceniczna QSX

Czy wiesz, że wystarczy wcisnąć guzik, aby w kilka minut zmienić pustą salę w audytorium z miejscami siedzącymi, które skierowane są ku scenie? Właśnie tak działają zaawansowane systemy sceniczne, które bez większego wysiłku pozwalają zarządzać strefą widzów. 

Na czym konkretnie polega działanie konstrukcji systemu QSX? Ta niezawodna technologia pozwala nie tylko chować miejsca siedzące pod podłogą i rozkładać je w razie potrzeby, ale również obracać siedzeniami wedle potrzeb danego widowiska. Co więcej, technika sceniczna QSX pozwala tworzyć nie tylko proste rzędy siedzeń, ale również te zakrzywione czy o konstrukcji schodkowej dla jeszcze lepszego odbioru obrazu sceny. 

Silent Chain Theater — wózki sceniczne do przemieszczania scenografii 

Systemy sceniczne dotyczą różnych elementów sali wielofunkcyjnej, jak sama nazwa wskazuje, służą również do zarządzania poszczególnymi komponentami sceny. Wśród tych najnowocześniejszych wyróżnia się Silent Chain Theater, system jezdny do sprawnego przemieszczania się wózków scenicznych. W tym przypadku prowadnice szynowe czy łańcuchy montuje się modułowo dla zwiększenia efektywności ich pracy. Dzięki innowacyjnej technologii tego rodzaju możliwe jest przenoszenie scenografii o dużej wadze, nawet do 35 ton na jeden łańcuch. Praca systemu jest niezawodna, wykazuje bardzo niski poziom hałasu, nie wymaga również siły fizycznej montażystów ani pracowników obsługi technicznej. Co więcej, systemy wózków scenicznych pracują szybko z prędkością 1 m na sekundę, są to systemy niehydrauliczne i bezpieczne dla środowiska. 

Artykuł sponsorowany