Zdobądź nowe umiejętności i zarabiaj więcej

uprawnienia G1

Umiejętności techniczne są bardzo wartościowe na rynku pracy. Specjalistyczna wiedza z zakresu budownictwa, inżynierii i instalacji pozwoli Ci objąć lepiej płatne stanowisko i realizować przedsięwzięcia na większą skalę. Jakie kompetencje możesz zdobyć w internetowym kursie?

Certyfikowany specjalista na rynku pracy – wartość umiejętności technicznych

Budownictwo, energetyka, inżynieria i instalacje są – zaraz obok branży IT – najbardziej dochodowymi segmentami gospodarki. Wartość wykwalifikowanych specjalistów z tych dziedzin jest na rynku nieoceniona. Pierwsza lepsza oferta pracy dla certyfikowanego pracownika przewyższa średnie zarobki Polaków niemalże o połowę.

Jeśli posiadasz już pewną wiedzę i umiejętności w zakresie budownictwa, energetyki lub inżynierii i chcesz piąć się w górę – postaw na rozwój swoich kompetencji. Jednym z najłatwiejszych sposobów na to jest odbycie kursu online w certyfikowanej placówce.

Szkolenia zawodowe przez internet – jak wygląda zdobycie certyfikatu online?

Kurs zawodowy online jest bardzo efektywnym i przystępnym sposobem na poszerzanie swoich kwalifikacji. Co więcej – zdobyte kompetencje zostają potwierdzone oficjalnym certyfikatem lub zaświadczeniem. Dzięki temu potencjalny pracodawca będzie mógł w łatwy sposób zweryfikować Twoją wiedzą i umiejętności.

Sam kurs zawodowy jest z kolei bardzo prosty. Nauka ma dwa wymiary pracy – aktywne uczestnictwo w szkoleniu i praca we własnym zakresie. Ośrodek szkoleniowy udostępnia Ci materiały stanowiące kompleksowy przekrój wiedzy niezbędnej do uzyskania certyfikatu. Po ukończeniu szkolenia czeka Cię egzamin zawodowy. Kiedy uzyskasz pozytywny wynik otrzymujesz oficjalny dokument potwierdzający zdobytą wiedzę.

Jakiego rodzaju kursy możesz odbyć zdalnie?

Zdalny kurs zawodowy to przede wszystkim konkretna wiedza i umiejętności, które przydadzą Ci się w wykonywaniu codziennych obowiązków. Za pośrednictwem internetowego szkolenia możesz zdobyć chociażby uprawnienia G1, G2, G3 czy nauczyć się montowania instalacji fotowoltaicznych krok po kroku.

Organizowane są również szkolenia z praktycznego montażu klimatyzacji, kursy f-gazy czy nauka lutowania twardego metodą 912. Co najważniejsze – są to umiejętności przydatne w najlepiej opłacanych segmentach budownictwa, inżynierii i instalacji. Przykładowo – fotowoltaika i energetyka są bardzo dochodowymi branżami, w związku z czym zdobycie specjalistycznej wiedzy w ich zakresie jest gwarancją wysokich zarobków w przyszłości.

Gdzie przydadzą Ci się wiedza i kompetencje zdobyte na kursie?

Jeśli chodzi o praktyczne wykorzystanie certyfikatów i umiejętności to przykładowo – uprawnienia G1 upoważniają Cię, w świetle prawa, do wykonywania czynności związanych z elektryką. Może to być na przykład konserwacja, naprawa lub montaż urządzeń elektrotermicznych, elektrycznej sieci trakcyjnej lub aparatury kontrolno-pomiarowej.

Z kolei odbycie kursu z zakresu fotowoltaiki pozwoli Ci na profesjonalny montaż instalacji PV, doradzanie klientom, a także wykonywanie rozeznania terenowego przed rozpoczęciem realizacji.

Ile zarabia certyfikowany specjalista?

Statystyki potwierdzają jednoznacznie, że certyfikowani specjaliści z wymienionych powyżej segmentów gospodarki zarabiają znacznie więcej, niż przeciętny mieszkaniec Polski. Wysokość zarobków jest wprost proporcjonalna do posiadanych kompetencji i może sięgać ponad dziesięciu tysięcy w skali miesiąca.

Artykuł sponsorowany