Jakie podkładki na kwadratowy, a jakie na okrągły stół?

podkładki na stół

Nieodzownym elementem dekoracyjnym na stół są podkładki, które nie tylko zachwycają swoją estetyką, ale jednocześnie pełnią funkcję ochronną. Jakie podkładki na kwadratowy, a jakie na okrągły stół wybrać? Dziś podpowiadamy!

Po co są podkładki na stół?

Stoły oraz meble drewniane, które znajdują się w kuchni, są narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Czasem wystarczy położyć rozgrzaną miskę czy kubek z ciepłą kawą lub herbatą na blacie, aby powstały odkształcenia na meblach czy brzydkie plamy. Ponadto blat stołu jest narażony na zalanie, zaplamienie, a także wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Można go naciąć nożem, gdy np. kroisz ogórka, czego efektem będzie nieestetyczna rysa. Wszystkie te czynności znacznie skracają żywotność mebli i mają negatywny wpływ na jego estetykę. Dlatego warto zadbać o to, aby nie doszło do takiej sytuacji. Z pomocą przychodzą podkładki na stół, które są niezbędnym elementem wystroju.

Odpowiednio dobrane podkładki oraz maty chronią stół przed zniszczeniami. Wiele modeli jest dodatkowo wyposażona w specjalną antypoślizgową powierzchnię, dzięki czemu minimalizuje ryzyko przesunięcia kubka czy innego naczynia.

Jakie podkładki na stół warto kupić?

Podkładki na stół są nie tylko funkcjonalnym dodatkiem, ale również elementem dekoracyjnym. Występują w szerokiej gamie kolorów, wzorów oraz kształtów, co pozwala na dobranie ich do aranżacji wnętrza Twojej kuchni. Jakie podkładki warto kupić? Modele pod talerze oraz pod kubki. W pierwszym przypadku warto wybrać modele w kształcie prostokąta. Są one dość duże i umieścisz na nich zarówno talerz, sztućce, jak i kubek. Śmiało możesz wybrać również okrągłe podkładki, a do nich dobrać podkładkę pod kubek, kompletując ciekawy zestaw. Z kolei pod kubki masz do wyboru podkładki na stół w kształcie kwadratu lub okrągłe. Sklepy oferują także modele o niebanalnych kształtach np. przypominające kwiat. Ostateczny wybór zależy od Twojego indywidualnego gustu. Zadbaj tylko o odpowiedni kolorystykę. Podkładki powinny pasować do aranżacji kuchni i pozostałych dodatków, aby całość była ze sobą spójna.

Jaki kształt podkładek na okrągły, a jaki na kwadratowy stół?

Nie bez znaczenia jest także kształt stołu i to do niego warto dobrać odpowiedni kształt podkładek. Tu wybór jest ogromny, więc nie będziesz mieć większego problemu ze znalezieniem właściwej maty. Jeżeli chcesz kupić uniwersalnych podkładek, które zapewnią ochronę niemal całej powierzchni, to postaw na matę ochronną na stół. Sprawdzi się w przypadku prostokątnego lub kwadratowego mebla tak jak i podkładki w kształcie podłużnym. Z kolei w przypadku owalnego stołu najlepszym rozwiązaniem będą okrągłe podkładki na stół. Koniecznie zwróć uwagę na to, aby podkładki nie nachodziły na siebie. Dlatego, zanim zdecydujesz się na konkretny model, zweryfikuj swoje oczekiwania z rzeczywistością. Istotna jest także ilość podkładek. Dobierz ją do ilości miejsca wokół stołu. To oczywiście minimum. Warto mieć kilka w zapasie, gdy któraś się zapodzieje czy zostanie uszkodzona.